Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyik napról a másikra 4...

Egyik napról a másikra 4 pattanásom is lett az arcomon. Ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Tegnap 2, és ma is lett 2. 17 éves leszek, eddig semmilyen bőrhibám nem volt. Nem volt bőrbetegségem, sem pattanásom (néha előfordult persze, de akkor is csak egy és gyorsan elmúlt). Többször is mondták hogy ők is ilyen bőrt akarnak, stb. A szám felett is lett valami 14 éves koromban. Azt pattanásnak gondoltam, de valószínűleg ez nem az.


Mindennap arcot mosok és figyelek a szám körüli részre is (ma itt lett kettő ugye).


Ha pattanásom van, akkor általában micellás vízzel szoktam megmosni. Csináljam ezt és folytassam az arcmosást, vagy ez valamilyen betegségre utal?


Annyit szeretnék még hozzátenni (ha ez számít bármit is), hogy nem szoktam sminkelni. Egyedül 14 évesen próbáltam, akkor is csak két napig tudtam elviselni azt a sok cuccot az arcomon.


16/L



2023. máj. 6. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen amit írtál, a pattanást szoktad "kezelni" a micellás vízzel? De a pattanás a te korodban normális, lehet nálad most fog elkezdődni ez a probléma. De hogy bővebb választ is adjak, a pattanásnak vannak külső és belső okai egyaránt, de ennél nem feltételeznék semmilyen belső okot/betegséget, ha még több lesz belőle, gyulladt-fájdalmas, pirosas-lilás színűek lesznek (így tudom legjobban elmagyarázni a kinézetét) akkor indokolt lehet utána járni.


Használj ennek megfelelően termékeket, van amit szuper megelőzésre, és figyelj rá, hogy semmiképpen se nyomkodd és piszkáld.

2023. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pattanással nem rögtön orvoshoz kell menni
2023. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Update: kicsit túlreagáltam. Gyorsan múlik szerencsére, új meg nem jött elő.
2023. máj. 12. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Ejj, 5-ös, az állítólagos doktornőd most már nem bőrgyógyász?
2023. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!