Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha edzés óta...

Mit tegyek ha edzés óta elkezdtem pattanásos lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon odafigyelek a higiéniára és így is a homlokom felső része tele lett aknéval. Soha nem volt ilyen problémám, 30 éves vagyok ráadásul. Mikor betegségem miatt 1 hétig nem edzettem (étkezésem ugyanaz maradt), érdekes módon teljesen kitisztult az arcbőröm.

Nem nyúlok edzés közben a homlokomhoz, mindig kizárólag papírtörlővel törlöm meg a homlokom,ha nagyon izzadnék. Hajamat erősen felkötöm, nem lóg bele az arcomba.

Teljesen el vagyok keseredve, mert nagyon jó eredményeket értem el, de a fejem meg egyre vállalhatatlanabb. Fehérjeport abszolút nem fogyasztok, a szükséges makrokat ételből viszem be. Egy hétig csináltam egy csökkentett fehérje "diétát", hátha az okozza, de így sem történt változás.


Nő vagyok egyébként, lehetséges, hogy felborult a hormonháztartásom és emiatt van ez. Heti 6 napot edzek, ebben van saját testsúlyos, kétkezes súlyzós, HIIT és aerob edzés is.

A menstruációm viszont változatlan maradt, ha hormonháztartásom felborult volna, akkor logikusan annak is késnie kéne/változnia a ciklus hosszának. Mit tegyek? :(



2023. máj. 14. 19:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy a pihenésemre is nagyon figyelek, mindig megvan a 9 óra alvásom, tehát nem a kialvatlanság okozza, ez biztos.
2023. máj. 14. 19:03
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Szexhiány
2023. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, szerencsére 2 naponta szexelek. :)
2023. máj. 14. 19:17
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha a fenti kérdésemből neked ez jutott eszedbe, akkor el kéne kezdened foglalkozni a saját kielégülési frusztrációiddal.
2023. máj. 14. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fehérje vagy az étrend okozza akkor azaz 1 hét nagyon kevés, hogy bármi változzon...
2023. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a hátamon vettem észre. Ott izzadok a legjobban, plusz a felső is rajtam van, másnap nagy durván néz ki.

Nálad is talán ilyen lehet.

2023. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5.


Félek, ha nagyon leviszem, akkor össze fogok esni pár hét alatt. :/


6.


Nekem ott nem jelentkezett, csak a homlokomon, és nagyon figyelek rá. Van, hogy edzés alatt is két szett között inkább kimegyek és lemosom az arcomat, ha érzem, hogy már nagyon gyöngyözik.

2023. máj. 14. 19:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, osszeesni, ugyanis juliusban megyek nyaralni es szeretnem ha normalisan latszodnanak a tonusaim. Ha leminimalizalom hetekre a feherje bevitelemet az edzesrendem mellett siman elkezdhetek izombol is vesziteni. (Nem akarok atallni csak sulyzos edzesre). De ha nem tudsz ertelmesen hozzaszolni, akkor kerlek triggereljel mast. Ertekelesesbol itelve te vagy a szexkozpontu idiota.
2023. máj. 14. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Smink szokott lenni rajtad edzés közben? Miután végeztél, szoktál arcot mosni?
2023. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sosem viselek edzes alatt sminket, elotte is letisztitom, akne elleni lemosoval (eucerin), majd edzes utan is ugyanez.


Plusz mellette a heti arcapolo rutinomban hasznalok hialuron savat, szalicil savat, fenyvedot... De ezekkel eddig semmi gondom nem volt, ugyanazokat a termekeket es rutint hasznalom evek ota.

2023. máj. 14. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!