Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arcápolási rutinra...

Milyen arcápolási rutinra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Az arcomat nem igazán mondanám problémásnak. Néhány pattanás előjön néha, de szerintem ez természetes a koromban. A bőröm normál lehet, zsírosnak és száraznak se mondanám, tehát köztes.

Reggel nem szoktam semmit se használni, csak arcot mosok. Majd tervezek fényvédőt venni, úgyhogy azt reggelente fogom használni.

Esténként lemosom a sminkemet szemfesték lemosóval, micellás víz, egy arctisztítógél és hidratáló arckrém.


Szerintetek ezen kívül lenne másra szükségem? Esetleg valamit át kéne tennem a reggeli arcápolásba? A fényvédő alá kéne valamit használnom?

Köszönöm előre is a válaszokat!


16/L



2023. máj. 19. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Bőven elég ennyi, amit használsz, de reggel használj fényvédőt mindenképp, amíg az nincs addig hidratálót. Ha vannak pattanásaid, akkor zsíros a bőröd, akár annak látod akár nem. Ha viszont reggelente nem hidratálod vissza, akkor már el is kezdted kiszárítani, tehát lehet van egy kezdődő vízhiányod is. Mielőtt bárki bármit mond, kozmetikus vagyok, és egyelőre FELESLEGES bármi mást használnod, ha nincs különösebb bőrproblémád. De ennyi információ alapján biztonságosan nem lehet semmit ajánlani, mindent saját felelősségre próbálj ki.
2023. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor ha reggel fogok használni fényvédőt, akkor hidratálóra nem lesz szükségem?

2023. máj. 20. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt majd érezni fogod. Ha fényvédő mellett száraznak érzed a bőröd, akkor használj alá hidratálót, ha nem, akkor nem szükséges. De fényvédőnél fontos, hogy megfelelő mennyiséget használj.
2023. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor majd kitapasztalom! Köszönöm!
2023. máj. 20. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit
2023. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!


A rutint főleg a saját tapasztalatom alapján írom, de nekem bevált.

1. micellás víz, majd ezt vízzel öblítsd (csak ha sminkelsz)

2. olajos lemosó (aknés, pattanásos bőrnél kifejezetten fontos a dupla tisztítás, reggel kihagyható)

3. vízes lemosó (ez a dupla tisztítás 2. lépése, ezt sose hagyd ki)

4. hámlasztás (nagyon fontos lépés, vannak különböző erősségűek, ha kezdő vagy ebben, valami kíméletessel kezdj. Én nagyon ajánlom a szalicilsavat, összehúzza a pórusaid, de használhatsz aha-t is)

5. szérum (nagyon örülni fog neki a bőrőd, este niacinamid, ezt teszteld először, sokan allergiások rá, reggel meg c-vitamin, de korosztálytól függően ezeket lehet cserélgetni, pl retinol)

6. hidratálás (bármilyen hidratáló krém)

7. reggel fényvédő (jó, ha olyan fényvédőt használsz, ami hidratál is, így nem kell azzal külön foglalkozni)


De egyébként tényleg, ha a bőröd rendben van szükségtelen rutint változtatnod, azért írtam le így, mert tudom, hogy sokan olvasnak ebben a témában, de kérdést nem szeretnének feltenni:) viszont ahogy az előző is írta, a fényvédő kihagyhatatlan (és fontos, hogy ne csak napos időben használj)

2023. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ!!
2023. jún. 18. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!