Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Beruhaztam Kerastase termékekr...

Beruhaztam Kerastase termékekre, sampon és hajolaj,26 000 forintba került. Soha nem vettem még ilyen drága terméket a hajamra.Megmostam,beolajoztam,azóta megszaradt, és ugyanolyan szaraz szalma hatású a hajam,mint szokott.Tobb alkalom kell?

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sampon csak szinten tud tartani egy egeszseges hajat, de csodat ne varj sajnos. Eloszor egy egeszsegugyi vagas, de nem csak a vegebol hanem trimmeles is, illetve egy jo fel oras Olaplex biztosan latvanyosan segit.
2023. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem is értem a kérdést.A sampon az a fejbőr és a haj tisztítására van, nem az ápolására.

Ápolásra balzsam, maszk, hajvégápoló(olaj) való.

Na most nekem a kérdésedből úgy tűnik, hogy nem használsz balzsamot/maszkot.Ez súlyos hiba, muszáj lesz, ráadásul minden hajmosás után.Tippek, amiket adhatok.


1.A magas ár nem garancia a minőségre.

2. Egy alkalomtól nem kell csodát várni semmilyen terméktől, ilyen nincs.

3.A hajat rendszeresen ápolni kell, helyes technikával, a hajtípusnak megfelelő termékekkel.

4. Az ápolt hajhoz ami szükséges:

-Egészséges életmód, megfelelő étrend, folyadék fogyasztás, szükség esetén táplálékkiegészítők, vitaminok

-Rendszeresen le kell vágatni a törött hajvégeket.Ez általában évszakonként egyszer ideális.

-Hajápoló szerek, mint említettem, ebben a sorrendben: sampon, balzsam/maszk/pakolás(ez vagy-vagy), hajvégápoló.


Nekem következő a rutinom.

Ugyan festetem havonta fodrásszal a hajam, csak jó minőségű termékekkel dolgozik(Alfaparf).

Évszakonként 1x hajvágás melegollóval.Évi 1 alkalommal keratinos kezelés.

Otthoni ápolásra is Alfaparf termékek(nekem ezek beváltak) a fent említett sorrendben.

Hajmosást nem szabad naponta, de heti 2-3 alkalommal nyugodtan mehet.

Nem használok hővel formázó gépeket(hajvasaló, hajsütővas), csak magyon ritkán.Kb havonta 2 alkalommal vasalom a hajam, vagy ha buliba megyek, akkor is pluszban használok hővédőt.

Fontos, hogy jó minőségű fésűid legyenek, azt is rendeltetésszerűen használd.

Egyik legjobb a tangle teezer, én is azt használom.

Olyat is szoktam heti egyszer, hogy mosás előtt 1-2 órára olajos pakolást teszek a hajamra, amit törölközővel bedunsztolok.Ez egy haj olaj keverék, amiben több féle olaj van.Olíva, kókusz, ricinus, ilyenek.

A hajam szép, egészséges, szőkére festett, derekamnál lejjebb ér.

2023. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hasznalok balzsamot,most ugyan nem tettem rá, csak ezt a két Kerastase terméket használtam. Vagatni kb évente 1x szoktam. Olyat szoktam viszont,hogy hajmosas előtt teszek rá balzsamot,betekerem,állni hagyom 1-2 órát, de nem igazán csinál semmit ez a módszer sem. Dús,vastagszálú, hullámos hajam van,csak akkor szép,ha beszárítom,vagy vasalom.Egyebkent szaraz szalma hatást kelt.Ezert is gondoltam,hogy raszanok ennyit, megnezem mit csinálnak ezek a termékek.Csak az olaj 16 ezer forint volt.
2023. máj. 27. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Pedig a vasalást kéne befejezned.Ha szereted az egyenesebb, jó tartású hajat, ajánlom a keratinos kezelést.Kb egy évig benne marad a hajadban, ha vigyázol rá.Viszont akkor szulfát, parabén és szilikonmentes sampont, pakolást és hajvégápolót kell rá használni.
2023. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ja, és a balzsamos dunsztolás helyett inkább csinálj olajosat.Szerintem a száraz, hullámos hajadra kipróbálhatnád a kókuszolajat.Amúgy milyen balzsamot használsz?
2023. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Thesilkyway,Hairburstos termekek voltak legutóbb,de semmi különös hatás. Tartós hajegyenesítésem volt már,az is addig tartott míg ott voltam, ugyanolyan hullámos volt hajmosas után.Ez idegesít,hogy egy ilyen típusú hajjal semmit nem lehet kezdeni,semmire nem reagál?
2023. máj. 27. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 A keratinos kezelést én első sorban az ápoló hatása miatt ajánlottam, annak csak egy hozadéka az egyenes(ebb) haj.Az biztos, hogy könnyebb is utána kiszárítani, formázni, jobb a tartása.

Van olyan hajegyenesítés is, ami nem ápol semmit, csak egyenesít.Tehát mint a dauer, csak ez fordított irányban van.

Amúgy miért olyan fontos, hogy egyenes legyen a hajad?A hullámos hajadból kéne a mindennapokban kihozni a maximumot és csak alkalmakra változtatni rajta.


Egyébként én a silkiwayes cuccokról eddig kizárólag rossz tapasztalatokat olvastam.


Nekem ez a maszk bevált, ha érdekel.Sokan szeretik:


[link]


Mondjuk én ezt az egész termékcsaládot használom, samponnal, mindennel együtt.Így meg vagyok vele elégedve.Ennek a samponja nem szulfátos, a maszk meg szilikonmentes.

Ha szulfátos a samponod, akkor nem biztos, hogy jó lesz neked.

2023. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalomtól semmit ne várj. Ha 3 hónap alatt nem történik semmi, akkor lehet elgondolkozni. De sampon, balzsam alap egy egeszseges hajnal is. Ha extra ápolást szeretnél, akkor persze minden mas is.


És roncsolt hajat visszaállítani kb lehetetlen mert a haj egy halott dolog. A torest tudod megelozni. Keruld a hohatasokat, a dorzsolest (torolkozobe), hord sokat felfogva yt

2023. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es köszike az ajánlást, ha ezek a cuccok elfogynak kiprobalom.Nem fontos az egyenes haj,ritkán vasalom. De az tény,hogy egyedül vasalás, vagy szárítás után nem szaraz szalma hatásû annyira.
2023. máj. 28. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!