Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Allergiás vagyok rá vagy mi...

Allergiás vagyok rá vagy mi ez? Csak én lehetek ilyen szerencsétlen? :S

Figyelt kérdés

Nos,elkezdtem használni a ricinus olajat kb 4-5 hete.A hajam nagyon sokat nőtt tőle,szép egészséges is lett és némileg dúsult. A múlt héten viszont miután lemostam foltokban viszketett a fejbőröm,és a látható helyeken ahova lefolyt piros viszkető foltok jelentek meg.Ezek néhány óra alatt el is tűntek.


Így használom:

2-3 ek étolaj,

kb 20-30 ml ricinusolaj,

1 ek méz

felmelegítem,felkenem a hajamra és a fejbőrömbe,belemasszírozom,rá zacsi,hajszárítóval felmelegítem aztán ráhúzok egy sapit,majd 5-12 órára rajtahagyom állni(attól függ nappal vagy este teszem fel)

és vettem egy új sampont múlthéten,a rossmantól a babydream-ot


Nos,igazából nem tudom hova tenni ezt a dolgot,hogy mi okozhatja. Lehet arról van szó hogy múlthéten már másfajta étolajat kevertem a ricihez(vénusz finomított napraforgó étolaj)?!Esetleg az új sampontól?Bár nem hiszem mert kb 4-5 napig fel is hagytam a használatával,a viszkető érzés viszont megmaradt a fejbőrömön.Vagy azért van mert elhagytam a nagyon káros korpásodás ellen való sampont(okat) és ,elvonási tüneteim' lettek?!


Vagy az étolaj a ,tettes'?

Csak mert a szempillámat múlt hétfő óta minden este kenem ricivel(2 este maradt ki),és nem észleltem hogy bármi baja lenne...


Szerintetek mitől van ez?:S


Köszi annak aki elolvasta. (:

12/L


2010. nov. 15. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt írtad új sampon a rossmanból??

Hát lehet hogy ő lesz a hibás!Ha eddig mást használtál nem lehet hogy arra vagy allergiás?

Vagy esetleg az olajak olyan anyagot adnak ki ha ezzel a samponnal érintkeznek hogy a bőrödön ilyen reakciót válthat ki!Vagy esetleg fordítva,hogy az olajak váltanak ki valamit a samponból...

És nem neked vannak elvonási tüneteid az előző sampontól hanem a hajad szerkezetének:)

Szerintem nem mondtam hülyeséget de szólatok ha igen:D

2010. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valszeg gomba.

Amúgy a gyakori és erős hajmosás-szárítás kiszárítja a bőrt. Az olajtól meg nem szellőzik, amitől bepállik a bőröd. Bőrgyógyász és kevesebb hülyeséget kenj a fejedre.

2010. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!