Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondják hogy a nagyon...

Miért mondják hogy a nagyon gyakori hajmosás káros?

Figyelt kérdés
Én 2-3éve mindennap mosom a hajam és aztmondják hogy ez káros a hajnak,ettöl lessz zsiros meg kihullik stb.Vannak erre érvek hogy télleg miért?
2011. jan. 5. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Mende-monda :) Fodrászom és én is mosom minden nap a hajam és tényleg semmi baja.
2011. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nekem azt mondta a hajgyógyászom, hogy a haj igényli hogy 2 naponta meg legyen mosva. Szóval nem értem, hogy miért mondják, hogy káros...
2011. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
NEm az a káros, ha mosod, hanem az, ha minden alkalommal kíméletlenül dörzsölöd. Ha csak épp besamponozod, leöblíted, akkor nem ártasz neki. Sőt, ha ilyen gyakran mosol hajat, egyáltalán nincs szükség erős dörzsölésre, mert nincs annyi szennyeződés a hajon, h a kíméletes mosás ne hozza le.
2011. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb 5-6 éve én is minden nap mostam hajat, ebből 3 évig volt rövid frizurám. Most újra növesztem, és már félhosszú a hajam, és át akarok szokni a kétnaponta való hajmosásra, mert anyagilag is megterhelő minden napos használat mellett sampont és balzsamot venni, illetve macerás folyton szárítgatni. De csak ezek miatt nem mosom már naponta, amúgy semmi bajom nem volt tőle, sőt, mindig illatos volt a hajam. Amúgy megfigyeltem, hogy azok voltak a napi hajmosásomon a legjobban kiakadva, akiknek kenyeret lehetett volna kenni a fejükről. :)

21/L

2011. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. A haj hosszától, a sampontól, mit használsz még samponon kívül, stb. Pl. ha egy erős samponnal mosol egy nagyon hosszú hajat minden nap, + dörzsölöd is, meg szárítod, és nem használsz balzsamot, akkor igen hamar tönkre fog menni a hajad. Viszont ha pl. rövid hajad van és enyhe samponnal mosod, óvatosan, hígítva teszed rá a sampont, akkor nem fog annyira ártani. Nekem védőnő és orvos is mondta, hogy heti egyszer kell hajat mosni, mert úgy egészséges. Hát, a fene sem mászkálna totál zsíros hajjal, úgyhogy én 3-4 naponta mosom.
2011. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
viszont ha sokaig nem mosod a hajad, mondjuk egy honap, akkor a kovetkezo hajmosas utan, csillogni/villogni fog a hajad, valamint olyan selymes lesz, mint a gyapju.
2011. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!