Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek várjak türelmesen...

Szerintetek várjak türelmesen kb 5 évig, hogy szép hosszú hajam legyen (derékig érő), vagy nem érdemes annyit várni rá és vágassam le egyenesre vállig?

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat, véleményeket szeretnék hallani. Akinek hosszú haja van leírhatná, hogy mennyi gond van a hosszú hajjal, akinek vállig érő pedig, hogy lehet-e frizuráékat csinálni akkora hajból ?



Esetleg arra is lehet válaszolni, hogy szerintetek melyik jobb? A lépcsős vagy az egyenes ?



Előre is köszi. :D


2011. ápr. 15. 16:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Képek a hajakról amikre gondoltam.

Hosszú és egyenes: [link]

Hosszú és lépcsős: [link]

Rövid és egyenes: [link]

Rövid és lépcsős: [link]

2011. ápr. 15. 16:49
 2/20 anonim válasza:
59%
nekem még kell egy arasa, és a fenekemig ér...nincs sok gondom vele, ha nem akarsz olyan hú de nagyon csini lenni, szerintem en egy egyszerű lány vagyok. Reggel megfésülöm, és csak simán összekötöm hátul, de nagyon sép tud lenni kibontva. Tégy úgy ahogy gondolod:P
2011. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem vágasd le vállig,de eszedbe ne jusson egyenesre! (csak tanács) Fokozatosra vágd,az jól fog állni neked és teljesen egyenes haj már pár éve kiment a divatból is. Ha még vársz 5 évig akkor is sztem fokozatosra nyírasd ,mert ha teljesen egyenes lesz úgymond ,,lenyalt" lesz a frizurád. Ennyit tudtam segíteni,remélem nem mondtam semmi rosszat.
2011. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A hosszú haj előnye, hogy gyönyörű kontyot lehet belőle készíteni a puccos alkalmakra (valljuk be ebből egy évben max 5 van), frizurát nem nagyon lehet belőle készíteni a hétköznapokra vagy összekötöd, vagy befonod, vagy kiengeded (saját tapasztalatból mondom, hogy így gyorsabban zsírosodik). Nyáron még ha felcopfozod is a lelógó lófarok alatt meggyullad a nyakad a hőségben. Számítani kell azzal is hogy jóval több sampon és balzsam fog fogyni. A rövidebb hajból sokkal könnyebben tudsz hétköznapi frizurát csinálni, és kevesebb vele a nyűg. Ha engem kérdezel a tépett haj előnyösebb, szebb tartása van úgy a hajnak.

tapasztalt derékig érő hajú 27/L

2011. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Miért kéne 5 évig várni? Ha most vállig érő hajad van mondjuk, akkor is max. 3 év alatt megnőne derékig érőre, de lehet, hogy 2 év alatt.

Ha rendesen karban van tartva egy hosszú haj, akkor nem túl macerás gondozni. A gond akkor kezdődik, ha nem jól ápolod és elkezd töredezni. Akkor nehezen kezelhető és csúnya lesz, elvékonyodik a vége.

Hosszú hajra mindenképpen érdemes nagyon kímélő sampont használni, csak a fejen samponozni. Olajozni sem árt a hajat. Ha kíméletesen fésülöd, és nem valami műanyag vacak kefét használsz, mellőzöd a hővel működő cuccokat, ezzel már megalapozod, hogy egészséges maradjon. Vágatni akkor is kell, ha növeszted. A legtöbben azért mondják, hogy nem lehet kezelni a hosszú a hajat, mert úgy állnak neki növeszteni, hogy akkor most én növesztem, nem vágatok. Persze, hogy széttöredezik úgy a hajuk, hogy kifésülni sem lehet.

Nekem combközépig ér a hajam, kb. 2x annyi van, mint egy átlag emberkének, és még hullámos is. Mégsem túl bonyolult gondozni, fésülni tök könnyű, fele annyi idő alatt megfésülködök, mint barátnőm, akinek hátközépig ér a haja, de tiszta törött.

Én személy szerint az U alakúra vágottra szavaznék. A lépcsősre vágott csak akkor áll jól, ha nagyon vastag hajad van, különben vékonynak és egészségtelennek fog tűnni a hajad tőle.

2011. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Egyenesre vágasd,de legyen vállig érő.Azért egyenes,mert ha nem akkor elkezd majd töredezni a hajad és csúnya lesz,és nem fogja tudni levágni az összes rövidebb hajszál végét. Bocs,ezt nem tudom jobban megfogalmazni.:)) Ha jön Rapunzel,akkor Ő el tudja Neked mondani.:))
2011. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Na már itt is volt.:D
2011. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hihi. :D

Amúgy Rapunzel azért mondtam 5 évet, mert nekem irtó lassan nő a hajam. Pont egy éve vágattam le vállig érőre, azóta pedig még hátközépig sem nőtt. Bár ez még elég jó tempó, de már mikor ekkora a hajam, nagyon lassan nő. Kipróbáltam a ricinus olajat, 1 hónapig használtam, de semmit nem ért. Mármint fényesebb lett talán tőle a hajam és könnyebb, de nem segítette elő a növekedést. Ráadásul egyik ismerősöm is 5 évig növesztette a haját derékig érőre. Bár az övé eléggé el van vékonyodva meg nem olyan szép. De ha végül is úgy döntök, hogy megnövesztem, akkor már most nem fogom sokszor vasalni, hátha úgy jobb lesz.


Apropó most valahogy a tépetlen haj jobban vonz. Mindig tépett hajam volt, most jöhetne egy kis változatosság. :) ... Csak akkor most nem tudom, hogy előbb vágassam le, hogy minden szál ugyanakkora legyen és azután növesszem, vagy csak simán növesszem így.... nehéz kérdés ez. :D de ahogy ismerem magam nem lesz türelmem megvárni míg megnő, pedig jó lenne :( Mindig is hosszú hajról álmodtam.

2011. ápr. 15. 17:54
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja még az lenne fontos kérdés, hogy a gyakori fésülés jót vagy pont, hogy rosszat tesz a hajnak ? Mert ezt is azt is hallottam már és már nem tudom mi az igazság. :D
2011. ápr. 15. 17:58
 10/20 A kérdező kommentje:
Úú meg még annyit hosszú hajasok, hogy milyen sampont használtok? Mivel az én hajam nagyon zsírosodik és nem tudom mi lenne már jó neki.
2011. ápr. 15. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!