Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miert lehet ez? Mitol alakul...

Miert lehet ez? Mitol alakul ki a tobb korpa? Nagyon zavaro!

Figyelt kérdés

Mikor zuhany alatt mosok hajat (hosszu hajam van), tiszta korpa lesz, es mar 1-2 nap mulva ujra mosnom kell. Ha a kadban elfekve mosok hajat, akkor 3-4 napig szep a hajam, es a korpa is kevesbe mutatkozik.


Ez mitol van? Megszaritani egyik esetben sem szoktam, de vizes hajjal nem lepek ki a lakasbol.


2009. márc. 16. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak arra tudok gondolni, hogy tavasz közeledvén gyakoribb a hajhullás (kvázi 'hajcsere', akár az állatoknál a szőrhullás) és ugyanígy a bőr is megújul. Nekem is elkezdett jobban korpásodni a hajam, pedig amugy nem problémás. Én fructist használok, és bevált, de mostanra zavaró mértékű lett nekem is.
2009. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A korpa az gomba.Tudom,furcsán hangzik.Vegyél a patikában vény nélküli Canesten krémet.Kend be a tövét minden este.1 hét alatt elmúlik.
2009. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam, hogy a hajmosás előtt fésűvel kicsit erősebben vakargatni kezdem a fejem, és utána jöhet a mosás.

A hajadat pedig szárítsd meg, mert a víz miatt igenis könnyebben kialakulhat a korpa.

2009. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A korpa az tenyleg gomba kovetkezmenye.Az ilyen tv-ben reklamozott samponok nem tuntetik el a korpat vagy ha eltuntetik akkor is nemsokara ujra korpas lesz a hajad.Vegyel a patikaban nizoral sampont,az tenyleg jo,mert az a gombat tunteti el.
2009. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni Nizoral korpásodás elleni sampont.Azt próbáld ki az tényleg jó!
2009. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak meg van fázva a fejbőröd.Ez attól alakulhat ki h túl hideg vízzel mosod meg.Próbáld meg meleg vízzel lemosni a sampont,majd utána hideg vízzel megmosni-de ne túl sokáig!
2009. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert orvosilag gombának hívják, ami a korpát okozza, attól még nem kell rá Canesten! Hiszen ez nem olyan gomba, mint a lábon, vagy nemiszerven, mert akkor égő vörös lenne a fejed, és iszonyat módon viszketne... Nehogy Canestent használj a fejbőrödre!!! Ez egy nagyon agresszív krém, a legtöbb szívós gombafajra hatásos, nade nem fejbőrön, ott ki tudja, milyen hatást váltana ki.

Egyébként pedig természetes módon hagyd megszáradni a hajad, mert a forró hajszárítózástól nagyon kiszárad és elhal a bőr a fejeden, lehetőleg kerüld!

2009. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A forró zuhany nem tesz jót a fejbőrnek, csak még korpásabb leszel tőle. Én mostanság hűvős vízben mosom, és így nincs sok baj vele. Hajmosás előtt mindig megfésülöm, meg "kirázom" a hajamból a korpát. Lehet egyébként, hogy túl sok sampont használsz, vagy nem mosod rendesen ki a hajadból, mert mondtad, hogy amikor a vízben fekszel, akkor utána nem korpás.
2009. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!