Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet pattanás és...

Mitől lehet pattanás és miteszer mentes arcbőröm?

Figyelt kérdés
egy 16 éves fiu
2009. ápr. 5. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Kozmetikushoz kell menni tinikezelésre, vagy amire szükséged van még.

Sajnos az arctisztítók nem sokat érnek.

Nyomkodni meg nem érdemes ráadásul a mitesszereket nem is tudod kinyomni ha sok van és maradandó hegeket okozhatsz magadnak.

Esetleg bőrgyógyász ha a pattanások nagyon durvák és sok van és tele van az arcod szinte.Akkor adnak keveréket amit fel kell kenni esetleg gyógyszert. De mitesszerekre az nem jó.

Egyébként korrektort nyugodtan használhatsz, az nem csak lányoknak van. És nem látszanak a pattanások addig sem, pl suliban. Ha gondolod alapozót is használhatsz, sok fiú használ. Bár tesióra meg minden... nem túl jó, mert olyankor esetleg lefolyik.


Különben én is hasonló problémával küzdök. Most bevezetem azt, hogy arcot mosok arctisztító géllel, aztán arctonik, majd krém, és ezt napi 2szer (vagy ha nem érek rá, akkor csak este és reggel csak simán langyos vízzel megmosakszom és felkenek valami mattító vagy fényvédő krémet). Heti 2-3szor arcradírozás. Heti 2-3szor arcpakolás/arcmaszk.

És heti egyszer vagy kéthetente forró vízbe teszek kamillát a fejemre törölközőt és a gőz fölé hajolok 20 percre, majd kinyomkodom amit lehet. Aztán fertőtlenítem valami alkoholos dologgal vagy arctonikkal. Majd valami könnyed arclemosóval megmosakszom és pár órára hagyom pihenni a bőrt.(ezt péntek délután vagy szombat reggel jó megcsinálni, hogy hétfőre elmúljon)

Állítólag 28 nap kell a bőr megújulásához, úgyhogy ha ezt egy hónapig csinálja az ember akkor sokkal sokkal szebb kell legyen a bőre.

Szerintem érdemes lehet kipróbálni. Én eddig lusta voltam és össze-vissza cuccokat használtam, szerintem az a baj.

Nekem ha ez sem használ akkor tuti elmegyek kozmetikushoz és bőrgyógyászhoz és tanácsokat kérek.


Különben fontos, hogy tudd milyen a bőrtípusod.

Gondolom neked zsíros. Esetleg vegyes/kombinált, mint nekem. Lehet még ezek mellett vízhiányos azaz dehidratált is, az minden bőrtípusnál előfordulhat.


Ezek a dolgok nem vészesen drágák, és drogériákban (pl. DM) be tudod szerezni. Érdemes válogatni és elolvasni melyik milyen bőrre van stb.

Röviden ennyi dolog kell a bőrtípusodnak megfelelő termékekből: arcradír, arctisztító zselé, arctonik, arckrém (ha úgy gondolod nem szükséges minden nap használnod, csak ha feszül vagy szürke, élettelen a bőröd). És esetleg arcpakolások, azoktól is szebb lesz.

De a radír, zselé, tonik a legfontosabb. Ez 4ezer forintból megvan, ha Clean and cleart, garniert, vagy hasonlót veszel. Max 5. De nagyon sokáig elég. Én havonta se veszek, csak ritkábban újat.

2009. ápr. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy legalább 6 hetenként menj el a kozmetikushoz nagykezelésre, Ismered az Ilcsi termékeket?

2 hónapja használom az arcomra( egyépként nekem is pattanásos) és azóta érezhető a hatása. Amúgy a kozmetikusom Ilcsi termékekel dolgozik.

www.ilcsi.com nézd meg!

2009. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nagy-nagy türelem

+ rendszeres kozmetikai kezelés

+ reggel és este arctisztítás, tonizálás, hidratálás szükséges.

Mindenféleképpen érdemes csak patikában kapható termékeket venni,lehet, hogy nem olcsó, de megbízhatók, nem allergizálnak.

Én a Babé Stop AKN termékcsaládot használom, mélytisztító gél, tonik, mattosító krém - ez van mindennapos használatra, bőrradír, maszk hetente, szárító stift akut gyulladáscsökkentésre.

Csak nagy patikában tudod megvenni, ill. a neten rendelni(www.eventuspharma.hu) Lehet, hogy drágának tűnik, de pl.a mélytisztító gélt, tonikot, mattosító krémet már január óta használom,de még bőven van mindegyik tégelyben.

2009. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!