Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Serdülőkori pattanások?

Serdülőkori pattanások?

Figyelt kérdés

10 éves korom óta erősen pattanásos az arcbőröm, most 17 éves vagyok, nem javult 7 év alatt semmit sem. Kozmetikushoz járok 3 éve rendszeresen, bőrgyógyász által felírt gyógyszereket is szedtem 2 évig, nem használt. Rendszeresen tisztálkodom, arcomat lemosom kímélő arctejjel reggel-este, ha úgy alakul napközben, bőrradírt is használok hetente 1x. Alapozót nyáron nem használok. Az étkezésemre mindig is odafigyeltem, sportolok, szaunázni is eljárok.



A kérdésem az lenne, hogy még mindig serdülőkori pattanásaim lennének? Nagyon régóta ilyen az arcbőröm, és kezdem elveszíteni a reményemet, hogy valaha is (legalábbis az elkövetkezendő 5-10 évben) szép legyen a bőröm.

Mi okozhatja a pattanásokat? Létezik valamilyen komolyabb betegség, ami miatt ilyen régóta sikertelenül küzdök a pattanások ellen?



Bőrgyógyászom szerint ki kellene próbálnom még egy fajta gyógyszert (eddig 5öt próbáltam), de azt rendszeres vérvizsgálat mellett, mivel nagyon károsíthatja a májat. Nem merném bevállalni.

Kozmetikusom szerint lehet valamilyen betegségem van, de nem tudja, milyen irányba induljak el.

Szüleim szerint ezek csak serdülőkori pattanások, majd kinövöm.


Segítsetek, teljesen tanácstalan vagyok..


2011. aug. 2. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
szia.hát segítséget nagyon nem tudok mivel ugyanez a problémám mint neked viszont ha gondolod beszélgethetnénk.én augusztus 22-én megyek bőrgyógyászhoz (nem először) és szerintem teljes hormonvizsgálatot kérek hátha az kimutat valamit mert semmilyen szer nem hat.amit ajánlott neked a bőrgyógyász a magán doki nekem is azt mondta,de az rendkívül káros az egészségre semmiképp ne szedd be előbb vizsgáltasd ki magad.biztos,hogy valami belső oka van és nem csak serdülőkori pattanások mert azon a készítmények már segítettek volna.pajzsmirigy alul,túl működés is okozhatja. én azt tanácsolom amit nekem tanácsoltak kérj teljes hormon vizsgálatot és ha a bőrgyógyász nem tud segíteni menj endokrinológushoz és is ezt fogom tenni.átérzem a helyzeted én van hogy már csak a bőröm miatt nem megyek el valahova inkább otthon ülök és úgyérzem sose fognak elmúlni :( pedig de!türelem :):) ha gondolod és szeretnél beszélgetni írd meg majd visszanézek mit válaszoltál :) fel a fejjel:)
2011. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Bőrgyógyászom a hormonvizsgálatot még csak meg sem említette. Én is gyakran itthon ragadok, mintsem emberek közé menjek ilyen csúnya bőrrel. Még szegény kutyámmal is hanyagolom néha a sétát, még az erdőbe sem merek vele elmenni, pedig ott elég ritkán találkozni emberekkel.
2011. aug. 2. 22:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként szívesen beszélgetnék veled, jó lenne olyanokkal is beszélni, akik hasonló 'problémával küzdenek! :)
2011. aug. 2. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:
írok neked egy emailt. ha emberek között vagyok is csak kibontott hajjal lehajtott fejjel... :(
2011. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem 31 évesen is van, sajnos, rémes az arcom. Hormonvizsgálat segíthet, ha találnak valamit. Nekem pl. a fogamzásgátló sem segített.
2011. aug. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!