Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olajat 12 évesen már...

Melinda- kérdése:

Ricinus olajat 12 évesen már lehet használni? És hol kaphatok? A gyógyszertárban kaphato? És hogyan használjam ha már megvettem? és kb. mennyi idő után látszik meg az eredmény?

Figyelt kérdés
Ha tudtok válaszoltok mindre?? És nem baj ha nem mindre tudtok csak néhányra:) És bocsi a sok kérdésért :)) ( 12/L)
2011. aug. 10. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy használatod :) Gyógyszertárban vehetsz, én 50 ml-t szoktam venni, úgy 280 ft-ért(ebből főleg az üveg a pénz..) De ez helyenként változó, hogy mennyibe kerül.

Mivel hashajtó lenne eredetileg, így nem mindig adnak ki többet, ezért nem árt mondani, hogy külsőleg a hajadra kellene.

Én úgy szoktam, hogy egy kis lábosban 2 evőkanálnyit teszek és úgy 2-3 evőkanálnyi étolajjal szoktam kicsit felmelegíteni.(A hajad hosszúságától, sűrűségétől függ, de ezt kitapasztalod:) Elég gyorsan megmelegszik, így csak egy pillanatra teszem fel a tűzhelyre.

Állagán majd látod, hogy mennyi kell hozzá, hogy kenhető legyen. Amint már megfelelő, bekenem vele a hajamat, tövénél és végénél főleg, a maradékot meg össze-vissza. Ráteszek egy előtte félig szétszakított nejlon zacskót és hátul megkötöm. Néha teszek a szemöldökömre és a szempilláimra is.

Úgy 3-4 órát szoktam a fejemen hagyni, majd ráteszek egy tojássárgáját és átdörzsölöm vele a fejemet, hogy könnyebben lejöjjön. Végül egy nagyon alapos hajmosás.

Ennyi lenne :)


15/L

2011. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :D De azért is kérdeztem meg hogy állítólag eltőmíti( vagy valami ilyesmi) a hajhagymákat ami késöbb hajhulláshoz vezet..Ez igaz??
2011. aug. 10. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy ide írok de ez az olaj rendesen kijön a hajból vagy megkell szenvedni mire kimosód mert nekem nagyon gödör hajam van és arra szeretném kipórbálni. ?
2011. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem simán lejött, de én amúgyis mindig 2x mosok hajat.
2011. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha félsz, akkor ne használd túl gyakran, és utána nagyon alaposan meg kell mosni, esetleg kétszer. A már említett tojássárgája segít lemosni.

Göndör, dús hajból is ki lehet szedni. :)

2011. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!