Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik alapozó jó kifejezetten...

Melyik alapozó jó kifejezetten zsíros bőrre? A hab állagúak milyenek?

Figyelt kérdés
2008. márc. 5. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Maybelline Pure makeup nevű alapozót hazsnálom, ennek van korrektora és púdere is. Nagyon szeretem, mert jól fed, vizes alapú, így nem tömíti el a pórusokat. Ráadásul kamillát és aloe verat is tartalmaz, ami jót tesz, ha néha van pár pattanásom. Szóval ez nekem bevált! Ja, és a víz miatt nem csillogok annyira, mint mástól. Ja, és még hipoallergén is. Ok, ez itt a reklám helye volt!:) ja, és kb. 1600ft körül, de sokáig elég, mert vizes alapú ezért kevés kell belőle!;)
2008. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
megint én vok, a hab állagút még nem próbáltam, de a barátnőm szerint az is jó!
2008. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi, meg fogom próbálni. Egyszer a kozmetikusomnál kipróbáltuk a Malu Wilz zsíros bőrre való alapozóját, az volt nekem eddig a legjobb, de az horror pénzbe kerül:(
2008. márc. 5. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég problémás zsíros és kicsit pattanásos is a bőröm!nekem a kozmetikusom ajánlotta a Manhetten vagy Menthetten vhogy így kell írni!ez egy nagyon jó alapozó, nem habos!!fel kell kenni az arcra! DM-be lehet kapni
2008. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Artdeconak van olajmentes alapozója, az nagyon jó a zsíros bőrre, vagy létezik egy zsírszabályozó alapozó, ha jól emlékszem Artistry a neve. Mindkettő nagyon jó.
2009. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én bőröm nagyon zsíros és már 30 felé közeledek, tehát semmi tinikori nyavaja.

Meglátásom szerint az egyetlen dolog, amit nem szabad tenni az alapozó választásakor: csak az árát nézni.

Tudom, hogy némelyek baromi drágák és sokszor egyébként az ár nincs összhangban a minőséggel, de nagyon sok esetben annyira látványos a különbség, hogy megéri összespórolni rá.

Én sokfélét kipróbáltam már és amit most használok az a Clinique perfectly real make up. Ez körülbelül 6000 ft-ba került a Müllerben.

Az alapozó könnyű állagú, közepes fedőképességű (heges a bőröm), olaj és illatanyagmentes, ami szerintem nagyon fontos a pattanásra, eltömődésre hajlamos bőrnél.

Az alapozót mindig alapozóecsettel viszem fel, amit igyekszek egyszer egy héten samponos vízzel kiöblíteni (ennek a betartása nem mindig sikerül). Nagyon fontos, hogy nem masszírozom bele a bőrömbe, csak szépen elegyengetem rajta, így egyenletesebb képet mutat. Ezt követően lepúderezem, de csak nagyon leheletnyi rétegben.

A nap végére enyhén fénylik a bőröm, de bevallom kissé megijednék ha nem így tenne, így biztos, hogy "lélegzik".


Nagyon fontosnak tartom még a megelőzést vagy a karbantartást, tehát igyekszem naponta kétszer letisztítani a bőröm és tonizálni. Mostanság rákaptam a házilag kotyvasztott maszkokra és tonikokra.

Ilyen például az almaecetes, cukros, mézes, zöldteás bőrradír és arcpakolás vagy az almaecetes-zöldteás tonik, illetve nagyon bevált a sima tojáspakolás. Először a fehérjét kenem fel, ha megszáradt leöblítem, majd a sárgáját teszem fel és ugyanúgy járok el ezzel is.

Ami nappali hidratálókrémben nekem teljesen bevált az a La Roche-Posay Effaclair M, ami amellett, hogy hidratál mattít is.

Most próbálok belsőleg is tisztulni, mert közeledik a tavasz és ilyenkor ébredezik a test is. Szóval sok mozgás, sok zöldség gyümölcs és víz. Kíváncsi leszek, lesz-e eredménye.

2011. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!