Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Éjszakai krém? Milyenek a...

Éjszakai krém? Milyenek a jók? Melyik márkát ajánlanátok? Baj, ha nappalit nem használok? Miért jó használni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet de nappalit nem igazán szeretnék használni, mert azt úgyis elfelejtem. Csak nem igazán tudom, miért jó, melyik a jó és melyiket érdemes megvenni egyáltalán. Ja, és mi van akkor ha egy ideig használom, aztán nem? (ez csak olyan kíváncsiságból kérdezem:P Valaki tapasztalt már változást olyankor?)
2011. okt. 16. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Kozmetikus vagyok, írj privit!

2011. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb különbséget az éjszakai és nappali arckrémek között az összetevőkben kell keresni. A kozmetikai márkák a zsírosabb, testesebb krémeket ajánlják éjszakára, nappalra pedig a könnyedebb textúrájú krémeket, amikre esetlegesen el lehet készíteni a nappali sminket is. Ha krémet választasz (bármilyet) a legfontosabb, hogy a bőrtípusodat állapítsd meg először. Ha zsíros és bőrproblémás (erősen pattanásos, mitteszeres, grízes, ekcémás) akkor a legjobban arra kell figyelned, hogy a kellő hidratálás mellett mattítson is az arckrémed. Ilyen bőrtípussal érdemes csak nappali krémet használni, gél vagy fluid állagút, és ha szükségét érzed, használhatod éjszakára is, de csak keveset, hogy hagyd lélegezni a bőröd. Ha a bőrtípusod száraz, akkor vehetsz nappali és éjszakai krémet is, lehetőleg egy márkából és egy termékcsaládból válassz, amit rendszeresen használsz is. Ha érzékeny a bőrtípusod (ekcémás, könnyen pirosodó, húzódó tapintású), akkor különösen ügyelned kell a krémek összetételére. Ne tartalmazzon parfümöt, ásványi olajat és irritáló hatású tartósítószereket. (Amire rá van írva, hogy bio, az nem feltétlen jó összetételű! Ne hagyd magad becsapni.) Ha érzékeny bőrrel megtalálod a neked legmegfelelőbb krémet, akkor ugyanúgy mint ahogy a száraz bőrtípusnál leírtam, rendszeresen alkalmazd.



Egyéb: minden krémet az arctisztítás (lemosó, tonik-mindegy) után kell fölvinni, hiszen a meleg, és még kicsit nedves bőr a legbefogadóbb a hatóanyagokkal szemben. Ha megtaláltál egy jó krémet, akkorsem érdemes nagyon hosszú távon (több évig) használni, hiszen a bőrünk folyton változik és az is lehet, hogy azóta már kifejlesztettek a bőrödhöz jobban illő összetevőjű krémet. Összességében ennyi, remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!