Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Köztetek olyan van aki nem...

Köztetek olyan van aki nem használ sampont és semmiféle vegyszert, mégis szép a haja?

Figyelt kérdés
Mindig így csináltad? Valahogy tisztítod azért a hajad? Hogy?
2011. okt. 24. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Láttam a tv-ben régen, hogy egy model pasi nem használt sampont, annak ellenére, hogy a munkája miatt mindig formázták neki, de nem samponnal mosta ki hanem tiszta vízzel. Aztán megnézték neki mikroszkóp alatt, hogy milyen, és ugyanolyan tiszta volt mintha csak samponnal megmosta volna... Természetesen olyan beharangozást kapott a riport, hogy ÚRISTEN X ÉVE NEM MOSOTT HAJAT... Lényeg, hogy én is gonolkozom ezen, elég kemikála kerül a szervezetembe...
2011. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy görögországi nyaralás volt tanulságos, naponta 2-3 alkalommal úsztam a tengerben legalább egy fél órát, aztán utána sima vízzel kimostam a hajam és nagyon szép tiszta volt minden nélkül. A festés is szép színű maradt rajta.

Viszont a hétköznapokban nem hiszem, hogy ezt meg lehetne oldani. Márpedig a fejbőr által kiválasztott zsírt valahogy el kell tüntetni, de sima vízzel valószínűleg a naponkénti hajmosás sem volna elég. Amellett viszont elképzelhető, hogy hosszú távon kiszárítaná a bőrt.


Szerintem valamennyi sampon mindenképp kell, legfeljebb nem a színes-szagos, hanem a sima gyógyszertári, amiben nincs túl sok vegyszer.

2011. okt. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem az ilyen ember ritka, mint a fehér holló. :S

Én egyszer kipróbáltam, hogy csak természetes anyagokat használtam hajmosáshoz. Készítettem tojássampont tojássárgájából, citromléből, olívaolajból és mandulaolajból, azzal mostam hajat. Utána ecetes vízzel leöblítettem és tettem rá olajat. Igazából nem volt nagy különbség e között meg a "rendes" samponos, balzsamos hajmosás között az eredményt tekintve. Csak kicsit tovább tartott.

2011. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első: Meg tudnád írni a modell nevét?

Második: Gondolod hogy a tengervíz összetétele olyan hogy tisztítja a hajat?

Rapunzel: Köszönöm a válaszod, de én olyanra gondoltam aki maximum tiszta vízzel mossa a haját és úgy szép.

2011. okt. 25. 12:03
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ez volt a tv-ben róla egyszer régebben.

Amúgy persze, de a csávónak pár havonta kicserélődik gyakorlatilag a haja, mivel rövid. De egy jó hosszú hajra nem kicsit rakódna le a cucc...

Amúgy ha érdekel a téma és tudsz angolul nézd meg ezeket:

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nem tudom, hogy a tengervíz okozta-e, elképzelhető, hogy a só miatt leszedte a zsírt, viszont a só nagyon káros a hajra!

De inkább arra tippelek, hogy egyszerűen annyira sokszor volt megmosva egy nap, hogy amennyi szennyeződést annyi idő alatt összeszedett a hajam, az még simán lejött.

2011. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én ha nem használnék balzsamot, se sampont, kőkemény és használhatatlan lenne a hajam. Inkább kihagynám :D
2011. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen erre a videora gondoltam, amit Rapunzel belinkelt! :D
2011. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. nov. 1. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!