Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen házilag elkészíthető...

Milyen házilag elkészíthető hajpakolások vannak?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor hogy és mijen hahjra kell haszálni?

Előrre is köszönöm a segítségeteket...


2007. júl. 29. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Száraz, töredezett hajra tudom ajánlani a tojássárgája + bármilyen gyümölcs (összeturmixolva) + méz hajpakolást. Fél óráig hagyd a hajon, majd mosd le bő vízzel! Ilyen melegben a száraz hajnak nagyon jót tesz, tele van vitaminokkal!
2007. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Én citromlevet és egy kiskanálnyi ecetet szoktam használni, ha úgy érzem nem elég tiszta a fejbőrőm(korpás), zsírosnak érzem, vagy fénytelennek látom a hajam! Balzsammal együtt viszem fel, aztán alaposan kiöblítem.


A friss csalánból készült "tea" is jó valalmire...de nagyon büdi tud lenni... :-))))

2007. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Senkit nem akarok megsérteni,de gyümölcsfélét semmiképp se rakjunk a hajunkra mert tele van savval ami szárítja a hajat!

Az ellöttem válaszoló is azt irja ha zsiros a fejböre/haja akkor citromos pakolást alkalmaz ez is azt mutatja,h szárít!

Sztem a legjobb az olivaolajos(tejben kelesztett élesztő +olivaolaj+tojássárgája)Az élesztő ha megesszük ha hajra kenjük mindenképp jo a hajnak! Ha a hajtö zsiros a vége pedig száraz akkor a pakolást csak arra a részre kenjük ahol száraz/töredezett.

2007. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Forralj fel egy liter vizet, majd dobj bele egy csokor apróra vágott petrezselymet. Lassú tűzön főzd 15 percig, hűtsd le, majd szűrd le teaszűrőn. Hajmosás után dörzsöld be a nedves hajad és fejbőröd, majd néhány perc múlva öblítsd le. A pakolás selymes fényűvé varázsolja a hajat.
2007. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ha megfáradtnak érzed hajad keverj össze 2 tojássárgáját egy kupica rummal. Hajmosás előtt nedvesítsd be a hajad, és kend fel a keveréket a hajadra és fejbőrödre. Hagyd hatni 15 percig, őblítsd le, majd mosd meg a hajad.
2007. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a rumos tojás sárgás megoldást ajánlom de én még belekeverek néha pár kanál oliva olajat. Nagyon hatásos és fényes lesz tőle a hajad. Csak utána jól mosd ki mert a tojás szaga nem a leg kellemesebb.

Van aki hajmosás után sörrel öblíti le utoljára mert attól fényes és erős lesz. A szaga meg a hajszáritásnál kimegy.

2008. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a sörös öblítésre esküszöm :)
2012. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sörös öblítést kipróbálom. sok helyen olvasni
2017. febr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy remek hajpakolást, ami nekem nagyon bevállt.

Hozzávalók:

-Egy púposkanál, nem lecsöpögtetett, teáskanál méz.

-Egy (vagy egy kicsit kevesebb, rövidebb hajra) evőkanál ricinus olaj.

-Egy fél evőkanál oliva olaj.

-Egy negyed evőkanál szőlőmag olaj (nem kötelező, de jobb hatás).

-Pár csepp citrom, de azért ne 1-2, hanem minimum 5-6.

-Tojás, fehérje és sárgája, a többivel arányosan.


Szerintem nagyon jó, jobb az összes ilyen multis izénál amit boltokban lehet kapni és a fele, vagy az egész szín mesterséges.

2020. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9 - es, köszönöm.

Fontos lehet.

Amikor leöblítjük, kizárólag langyos víz.

Mert " belefőzzük ", kis darabkák lesznek a hajon. Kicsit macerás kiszedni. Akkor is ha meg kell mosni utána samponnal.

2020. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!