Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kéne összeraknom egy...

Hogyan kéne összeraknom egy olyan hajpakolást, hogy legyen benne: kamilla, méz, citromlé, tojás és olíva olaj?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél ennyi összetevős hajpakolást csinálni?


Mivel szerepel a felsorolásban a kamilla, citromlé és méz feltételezem, hogy szőkíteni szeretnéd a hajad. A citrom savas és szerintem ez nem tesz jót a haj szerkezetének. Ezért a helyedben kihagynám a citromlevet.

A méz, a tojás és az olívaolaj kifejezetten jó a hajnak, én ebből a háromból csinálnék pakolást. Mivel még nem csináltam ilyen pakolást, arányokat nem tudok írni, de szerintem 1 tojást üss fel és ahhoz fokozatosan keverj egy kis olívaolajat és mézet. Igazából neked kell tudni, hogy mennyi pakolás kell a hajadra.

Hajmosás után kend fel ezt a keveréket a hajadra és, fóliázd be vagy vegyél fel zuhanysapkát és tekerd be a törölközőbe. Fél-egy óra múlva alaposan öblítsd ki a pakolást a hajadból.

A kamillából főzz legalább fél liter teát, lehet egy kicsi több is és ha szőkítés céljából kell a kamilla, nyugodtan főzhetsz két filterből is teát. Hagyd szobahőmérsékletűre hűlni és miután kimostad a pakolást a hajadból a teával öblítsd utoljára.



Nem vagyok fodrász, nem is annak készülök, de nagyon érdekel ez a téma és sokat szoktam olvasni ezekről. Én azért ajánlom szőkítés céljából a mézet és kamillát, mert ezek tuti, hogy nem roncsoolják a hajat, sőt, a méz táplálja is.

16/L

2012. jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben úgy csinálnám, hogy hajmosás előtt 2 tojássárgáját, egy evőkanál mézet és egy evőkanál olíva olajat kevernék össze, és hajpakolásnak eloszlatnám a hajtöveken és a hajszálakon, majd tennék rá nejlon zacskót és egy sapit, majd ezt 3-5 órán át hagynám fenn. Majd elmennék hajat mosni, alaposan kimosnám, és a hajmosás végén híg, leszűrt kamillavirág főzettel öblítenék, amibe tennék néhány csepp citrom illóolajat.
2012. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. a haj végeit kend be olíva olajjal (ha ragaszkodsz hozzá kis mézet is tehetsz rá, de ezt elhagyhatod) és hagyd is rajta 30-40 percig. 2. tojásból citromléből és kis illóolajból készíts tojássampont és azzal alaposan mosd meg a hajad (ezután ne használj rendes sampont!), majd kamillateát használj hajöblítésre.

Ha tényleg szőkíteni szeretnél, akkor ahhoz a kamilla a citrom és a nyári napfény a legjobb megoldás. Nyári napfényt nem tudom hol tudsz beszerezni ilyenkor, bocsi :S

2012. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezek jó tippek köszi :)

Amúgy a kamilla és a citrom mennyi használat után világosít?

2012. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!