Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok! FIGYELEM! Hogyan...

Fodrászok! FIGYELEM! Hogyan készíthetek Fekete hajból világos barnát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én hajam eredetileg szőkés barna,de meguntam ezért befestettem feketére. Már lassan 2 éve. Most szeretnék megszabadulni a feketétől.

A fodrászom azt mondta,hogy ez megoldható kiszívatni(sok pénzért),de nem ajánlja,mert nagyon károsodna tőle a hajam.

Lenöveszteni nem akarom,mert az elég gáz.

De valaki azt mondta,hogyha veszek szőke hajfestéket és befestem vele akkor világosodik majd a hajam...Szerintetek ez jó ötlet? Mik lehetnek a mellékhatások? Milyen lesz a hajam?


2012. febr. 14. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Ja hát talán a szőkével lehetséges.De abból sem elég 1.Meg az sem 100% hogy egyáltalán rajta marad a hajadon és a fekete nem dobja le a szőke színt.A kiszívatás biztos jó de nagyon károsít(tapasztalat).Szóval próbáld ki a szőkét és majd meglátod.
2012. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem fog történni.

2 vari van.

Az egyik hogy "lenöveszted" de úgy hogy a tövét folyamatosan BESZÍNEZED. Tehát nem rendes hajfestékkel hanem csak fekete hajszínezővel. Így a haj színe fekete marad (tehát nem látszik a lenövés ami csúnya). A színezőt viszont a legkönnyebb eltávolítani a hajból. arra ha felkensz egy szőke festéket az tényleg szőke lesz, azért mert a színező nem hatol be a hajszál belsejébe (ezért nem olyan tartós a szín) hanem csak a külsejét fogja be (ezért kopik gyorsabban). Sima hajfestéknél ez nem működik mert az eloxidálódott pigment színanyagokat (rendes hajfestékben van) azt nehezebb eltávolítani a haj belsejéből, mint a kész pigmenteket tartalmazó színezőt (amint már említettem hogy csak a haj külsejét színezi be.) - én ezt a variánst ajánlom.

2 vari: Van olyan szőkítő ami egyáltalán nem roncsolja a hajat, sőt még táplálja is, jobb lesz a szerkezete a hajnak mint a használat előtt, és közben kiszőkíti is. Ez a Selective-nek van egy ilyen szőkítő kréme amivel 2 gond van 1: nagyon drága (kb 8000ft - és általában kezelés nem elég, másrészt ha hosszú a hajad akkor kezelésenként 2 kell ami meg már egy vagyon) a 2: ezt csak akkor lehet használni ha utána szőke is akarsz maradni, mert tapasztalatból mondom hogy ennek a használata után egyik vendégemnek egy világos barna festék lett felkenve és rásötétedett. a gyártót felhívtam és mondta hogy a 2 szőkítőkrémes kezelés között kell alkalmazni egy sima szőkítést is (ahogy ti hívjátok szívatást) - ezzel az a baj hogy a haj roncsolását végül is nem lehet teljesen elkerülni.


Szóval mindenképp az első varit ajánlom. Csak azzal meg az a baj hogy sok idő, mert végül is lenöveszted a hajad ami ugye sok idő... az meg csak mellékes hogy közben be van színezve, hogy ne látsszon a színbeli eltérés a fekete és az eredeti hajszíned között.


A sima szőke festékkel való megoldást pedig felejtsd el mert semmi értelme, csak pénzkidobás....

-egy fodrász-

2012. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2012. febr. 14. 20:32
 4/18 anonim válasza:
100%
én nem vagyok fodrász de sokat hallottam erről a colour b4 hajfestékeltávolítóról. elvileg az az eredeti hajszínedet adja vissza. DM-ben vagy rossmannban lehet kapni és 3000 körül van egy doboz. :)
2012. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A szőke sima hajfesték az égvilágon SEMMIT nem mozdít majd a festett feketén. EZ ugyanis alapszabály, hogy festék festéket nem világosít, kémia a hajfestésben.


Nekem a színeim ugyanazok, mint Neked. Eredeti szőkésbarna, rá a sötét festék évekig, majd világos akartam lenni (mondjuk én szőkét akartam :))

Nekem a fodrászom az Oxy Reload nevű szerrel szedte le a sötétet, háromszor kellett mennem, majdnem három hónap volt, és több, mint 30 ezer forint. De megérte, és nem károsodott, egy centit sem kellett levágni, majdnem derékig ér. Már szőke :)


Van még pár színleszedő szer, de otthon használatra nem igazán ajánlott, mert nem árt érteni hozzá. Ilyenek: Color b4, Effassor hajradír, Oxy Reload (amiről írtam).


Ezek nem sima hidrogének, hanem hajszínleszedők, de vigyázni kell velük. Ja, és fontos: a sötét festék (nagyon sötét barna, vagy fekete) nem világosbarna lesz a színleszedéskor, hanem ronda vöröses.....főleg, ha sok a vörös pigment a hajadban (ez nem csak vörös hajúaknál van, hanem elég gyakori, sőt). Akkor ugyanis állati nehéz lesz hamvasítani, azt már fodrász tudja, mert otthon csak csibesárgát tud az ember összetákolni a narancsvörös leszívott helyett, és az rettenet.


Hozzáteszem: Nem az első fodrász volt, akivel anno beszéltem a dologról, ugyanis akihez először mentem, nekem is azt mondta, hogy ne csináljam, mert nem lehet, meg károsodik, stb.

Aztán a második megcsinálta. Kapott is érte jócskán pénzt, de meg is dolgozott érte :))

2012. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Fekete hajat, egyedül hidrogénnel lehetséges világosítani. Ráadásul 1 alkalommal még a roncsolás sem vészes. Utána olyan festéket festesz rá, amilyet szeretnél. A hajszíneltávolítóról meg érdemes tudni, hogy csak a haj külsején hat, szóval ha vasaltad, göndörítetted (tehát "beleégetted" a hajadba a színt) nem érdemes megpróbálni.


A hidrogénes szőkítés csak egy módon lehetséges, ha nagyobb tincsenként (mint amikor a fodrász melíroz csak sokkal több hajat) fóliába kell tenni mert nem érheti a festéket levegő. 1 zacskó hidrogénporhoz másfél oxi kell amiből 9 és 12%os keverék a legalkalmasabb.

50percet rajta kell hagyni és fontos nagyon gyorsan dolgozni nehogy egyik-másik tincs elégjen közben.


Az eredmény, szőkés-vöröses foltos haj lesz. Ettől nem kell megijedni. Célszerű befesteni egy hamvas-barna árnyalatú festékkel (7esnél ne legyen világosabb)


Így szép világos barna haj az eredmény. Ha mégis foltos marad a haj, azt melírozással lehet korrigálni. A hajat ezután legalább heti 1szer kallos hamvasító samponnal kell mosmi, így nem nyeri vissza vöröses színét ahogy a barna hajfesték kopik.

2012. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki kommentjét.:) Bocsi a késői válaszért.

Megcsináltam a hajam:/ De nem mertem tovább szőkíteni,mert így is letört belőle 10 centi. Ráadásul még csak nem is lett olyan szép szőke,amilyen kellett volna:/ Na mind1. Most ismét fekete.

2012. nov. 24. 23:46
 8/18 anonim válasza:
100%

Ugyan ez történt velem is. Fekete -> szőkítés -> bernáthegyi stílus -> újra fekete. :/

Na, amit én ezután tettem, az a következő: körülbelül fél év újbóli feketeség után Color B4, ami egy ilyen középbarna, EGYENLETES színt adott a hajamnak. Kentem rá szőkét én barom, de semmit nem csinált :'D

Úgyhogy, ezután felkerestem egy fodrászt, aki végülis a barnából szőkített nekem szőkét. Egyelnetes lett, semmi folt, bár én utálom a színét de ez csak az én mániám, mert alapból utálok szőke lenni. Az eredeti hajszínem is elég világos szőke, ezért is lettem fekete vagy 5 éve. Azért akartam visszaszőkülni, mert tomporig érő hajat sokkal jobban szeretnék mint amennyire utálok szőke lenni, úgyhogy gondoltam véget vetek a festésnek mert az úgyis csak roncsolja. A két szőkítéssel persze 3x annyira elcsesztem mintha még 30 évig festem, de nembaj, vállig ér és már van vagy 6 centis lenövésem vagy 3 hónap alatt, úgyhogy nem aggódom, jó lesz ez. :)

VISZONT, ami esetemben nagyon fontos: szilikon és parabénmentes sampont és balzsamot használtam (Yves Rocher, 99%-ban természetes alapú hajápolók -> nem egy vagyon), nagyon ritkán vasaltam a hajam, esetleg a frufrumat 4-5 naponta, az egészet max háromhavonta... Ezek mind közrejátszanak abban, hogy a Color B4 hasson.


Update: most vettem észre hogy a kérdés 4 éves, bocsi... :D Azért elküldöm, hátha valakinek segít... :DDD

2016. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Legkozelebb ott az aszkorbinsav, nem karositja, mivel C vitamonpor. :) nezzetek utàna
2016. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

5-os valaszolo, ha olvasod még! Hogyan csinalt/ szokitett neked a fodrasz szoket a leradirozott hajadbol?? Szolitopor es oxi-val? Letorte nagyon a hajad veget?

En most a radirozas utan jarok, nem tudom mit tegyek, mert most nekem is ez a voroses-rezes barnas.

2017. márc. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!