Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Adnátok ötleteket mivel...

Adnátok ötleteket mivel tehetném szebbé a bőrömet?

Figyelt kérdés
Az a baj a bőrömmel hogy száraz és hamar ki is szárad. Ha meg akarom mosni az arcom akkor jó alaposan kell, aztán megvárni míg nagyjából megszárad törlés után, és gyorsan bekenni mert különben száraz lesz a tapintása és mintha hámlanék. Nemrég elkezdtem használni az uborkás pakolást amitől azt vettem észre szebb lesz a bőröm, de csak ha kihagyás nélkül csinálom minden nap, illetve nem szárad ki. Próbáljam meg esetleg hogy abbahagyom a krémezést, és minden arcmosás után rakok rá uborka pakolást? Szeretném elhagyni a krémeket, hogy ne kelljen mindig valamivel kenni magam.
2012. márc. 12. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Igyál több vizet. Lehet, hogy túl keveset iszol és amiatt szárad ki ennyire a bőröd. Ha hámlik is akkor radírozd. Lehet rendelni krémeket, amelyek (állítólag) segítenek helyreállítani a bőrt, lehet érdemes kipróbálni az egyszerű testápoló helyett,mégha drágábbak is.


*állítólag= nincs benne tapasztalatom,mert nekem nem száraz a bőröm,inkább enyhén zsíros.

2012. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy belülről is hidratáld a bőröd. Ezért igyál naponta 2-2,5 l vizet.

Külső ápolásként tudnám ajánlani a mézet, hetente egyszer kend be vele az arcodat, természetesen alapos arctisztítás után és hagyd az arcodon 15-20 percet. Utána bő, langyos vízzel mosd le. A méz kiválóan táplálja, hidratálja a bőrt.

Ezenkívül érdemes beszerezni egy jó minőségű, száraz bőrre való arckrémet.


Nekem a homlokom volt nagyon száraz, mióta rendszeresen megiszom a napi 2 l vizet és megtaláltam a nekem megfelelő arckrémet, már alig száraz a bőröm.

16/L

2012. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy belülről is hidratáld a bőröd. Ezért igyál naponta 2-2,5 l vizet.

Külső ápolásként tudnám ajánlani a mézet, hetente egyszer kend be vele az arcodat, természetesen alapos arctisztítás után és hagyd az arcodon 15-20 percet. Utána bő, langyos vízzel mosd le. A méz kiválóan táplálja, hidratálja a bőrt.

Ezenkívül érdemes beszerezni egy jó minőségű, száraz bőrre való arckrémet.


Nekem a homlokom volt nagyon száraz, mióta rendszeresen megiszom a napi 2 l vizet és m

2012. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az ivással nincs gond, már hozzászoktam hogy sokat kell innom, egész télen napi 6-7 bögre teán "éltem", most hogy jön a jó idő, mindig itt van mellettem a fél literes műanyag poharam, és naponta párszor abban iszom a vizet míg ki nem fogy. Szóval tényleg iszom eleget!

Sok krémet használtam, de nem akartam rászokni ezekre mert nehogy a végén annyira hozzászokjon a bőröm hogy muszáj legyen. Most a gyógyszertárban kapható ilyen mosdókenőcsöt használok, ez nagyon jó krém, de csak akkor ha be is kenem vele az arcom, egész nap semmi probléma. De ha véletlen kihagyok egy napot már szárad is ki :(

Nekem nem probléma hogy kennem kell minden nap, de már le lettem szólva egyszer mikor barátnőmnél voltam, egy 3. személy konkrétan csodálkozott hogy miért kenegetem magam..meg így belegondolva rossz mindig mikor valakinél alszok hogy fürdés után még ott kenegetem magam ő meg nem csinál semmit. Vagy én reagálom ezt túl?

2012. márc. 12. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!