Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olajt a hajvégre...

Ricinus olajt a hajvégre lehet tenni? Holnap akarok venni, azért hogy megnőjön a hajam. Tudom, hogy a fejbőrre is kell tenni. Tudom hogy már volt több 100 kérdés ezzel kapcsolatba.

Figyelt kérdés

Na szóval, még ennyit szeretnék kérdezni, hogy kell hozzá olíva olajat vagy tojást tenni??

[link]

ebben a videóban csak magát a ricinus olajat használja és én is így szeretném kipróbálni. Így is működni fog a hatás?


2012. márc. 18. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A hajad a ricinusolajtól fog nőni, nem a tojástól és olívaolajtól. A tojás és az olívaolaj plussz jótékony dolog a hajadnak. :)

Ahhoz, hogy gyorsabban nőjön a hajad valóban a hajtőre kell felvinni a ricinusolajat, de ha a hajhosszra is kened, akkor ápolod is a hajad. Így nem feltétlenül szükséges utána balzsam, pakolás és miegymás, mert az olaj nagyon jól ápolja a hajat.


Én úgy gondolom, hogyha ápolni is szeretnd a hajad ricinusolajjal, akkor érdemes úgy csinálni, hogy egy kis tálba összekeverni ricinus- és olívaolajat, valamint tojást és ezt a masszát felkenni a hajhosszra, a hajtőre pedig csak a ricinusolajat.

De ápolást tekintve kiváló megoldás a ricinus és olívaolaj keveréke is, tojás nélkül, de a ricinus is ápolja önmagában, csak keverve még intenzívebben ápolja a hajad.

2012. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

ja még egyetlen kérdésem lenne, hogy meg kell melegíteni a ricinus olajat mielőtt felkenem a hajamra?

2012. márc. 18. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a tojás felesleges, nehezebb kimosni, és drága.


A ricinust én Amla hajolajjal szoktam összekeverni, de az olívaolaj is jó. És igen, ha megmelegíted, könnyebb felkenni.


Viszont ha vállig érőnél hosszabb a hajad, és a hajnövesztés a célod, akkor szerintem csak a hajtőre vigyél fel. A tesómnak baromi nehéz kimosni a hajából a ricinust, van, hogy 4 hajmosás után is marad még benne. Ami viszont csak akkor derül ki, ha megszárad a hajad, és a benne maradt olajtól olyan, mintha csöpögne a zsírtól.

Egy kis ecettel öblítsd át a hajad hajmosás előtt.

2012. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és ha leakarom mosni akkor jo hozzá ilyen sampon? : [link]
2012. márc. 18. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!