Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért kerül ma egy hajfestés/v...

Miért kerül ma egy hajfestés/vágás 8-10 ezer forintba?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy sok fodrászat kong az ürességtől, mégis kész vagyonokat elkérnek egy-egy munkáért.


Vajon egy középkategóriás hajfesték, ami egy hosszabb hajra is 2000 Ft körül van beszerzési áron, hogy jön ki másfél óráért 8-10 ezer forintos számla?



2012. ápr. 17. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ahova én járok, ott 4000-ért tökéletesen megcsinálja...
2012. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én pesten élek, sőt, fodrász mellett is dolgoztam, de olyan 6 ezer körül volt a festés. Belvárosi szalonok dolgoznak azon az áron, amit mondtál. Ott pedig meg kell fizetni a helyet, a béreket, a rezsit, mindent. Azért ennyi. Nem muszáj a legdrágábbhoz menni, kicsit olcsóbban is van jó.

Ja, nyilván sokan elvárják, hogy mondjuk a mai divat szerint jól legyen levágva, befestve a hajuk. Egy fodrász továbbképzés olyan 50 ezer körül kezdődik.

2012. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
A fodrászok annyit kérnek, amennyit nem szégyellenek. Szabad árasak. Általában felszámolnak mindenféle hajra tett kencét akkor is, ha egy cseppet tesz rá valamiből. Keress egy mérsékelt árú fodrászatot, ahol nem kopasztanak meg. Hajat festeni pedig /hacsak nem valami koplikált festésről van szó/ magadnak is tudsz.
2012. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A továbbképzés ellenére tapasztalatom szerint gyalázatosan vágnak. Szinte mindegyik.
2012. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Magam is fodrász lennék, úgyhogy le tudom írni, mi mindent fizetsz a fodrásznak a festésért:

egy tubus festék kb. 1500 Ft, és ez már nem a középkategóriás, hanem az olcsóbb fajta sajnos. Hosszú hajra számolok, mert 8-10 eFt annak felel meg, tehát arra kell két tubus, az már 3eFt. Kell hozzá előhívószer, ugyanannyi mennyiségben (de van, ahol másfélszer annyi kell). Egy csomó víz kell a lemosáshoz, sampon, balzsam. Aztán áram a hajszárításhoz, törölköző, amit majd ki kell mosni, ápolószerek, mert a legtöbb haj tönkre van téve az otthoni ápolás hiánya miatt, aztán fixáló, hajfény. Ja, és ami még fontos: a munkadíj. Merthogy ingyen senki sem dolgozik, ugye. És még hozzá kell adni a járulékot, a bérleti díjat, a rezsiköltséget. Ennyi. Ha valaki mindezt kikalkulálja 2 ezerből, és minőségi anyagokkal dolgozik, az Nobel-díjat érdemel. :)

2012. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ezek az árak nálunk a XX. kerületben, Pesterzsébeten vannak és hozzátenném, hogy nem is vagyok teljesen megelégedve soha a fodrászok munkájával, ugyanis pont ezért már többet is kipróbáltam.

Nekem úgy tűnik, nagyon felhígult ez a szakma, komolyabb tudás és gyakorlat nélkül alkalmaznak fodrászokat, aminek a következménye az elégedetlen vendég.

2012. ápr. 17. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazat adok a fodrász válaszolónak, azért elég sok költség van.

Az hogy meg felhígult a szakma... ma bárki lehet fodrász aki kifizeti a képzés költségét. Nekem is mondták, hogy menjek annak, de én nem szeretném mások haját "birizgálni", meg nincs is hozzá kellő kézügyességem kreativitásom.

Én magamnak festem feketére színezővel, mert az remekül befogja. Van, hogy 1 euros boltban be tudod szerezni 450 ért azt a színezőt, melyet DM-ben ezresért veszek, de nem mindig van az a szín, így mehetek a drogériába. Az én hajamra csak a színező 2000 Ft, mert hosszú hajam van és egy nem elég. Ha rendes festéket vennék 5000 alatt nem nagyon úsznám meg és még otthon festettem.

A fodrászom egy mosás-vágás-szárításért kér 2000-et ami szerintem reális.

Viszont voltam egy másiknál az is ennyit kért, viszont annyi kérésem volt irányába, hogy ne szárítsa meg a hajam 35 fokban, hanem fejtetőtől fonja be. Ilyet szól: ő olyat nem tud. Hogy lehet olyan emberből fodrász, aki egy egyszerű fonást sem tud elkészíteni?

2012. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, te milyen munkát végzel, de nem ingyen teszed ugye. Számolj fel munkadíjat, mert a fodrász is pénzből él.

A munkáltatód pedig fizet rezsit, bérleti díjat, adót, stb, amit a bevételből áll.

Hosszú hajnál tök reális, átlagos ár, hosszú hajnál azért az anyagár is megnő valóban. A 2000 meg nem tudom, hogy jön ki, mert ha bemész egy drogériába, a legolcsóbbak is 1500 körül vannak mostanában. :)

Persze ettől még nem esik jól kifizetni az embernek, de ha ilyen igényeid vannak, annak az árát is meg kell fizetni ugye.

2012. ápr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor örülök a rövid, nem festett hajamnak. A helyi fodrász hónaponta 600 Ft-ért lerövidíti. :D
2012. máj. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nem azért de 8-900 Ft-ért már vannak hajfestékek, és nem a gagyi, hanem inkább középkategóriás fajtából.
2014. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!