Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajbaj? S O S ( Tudom, hogy...

Hajbaj? S O S ( Tudom, hogy sokszor kérdeztek már tőletek ilyeneket, de szeretném, ha személyre szabott válaszokat kapnék, esetleg beavatnátok néhány sajátos, olcsóbb otthoni " praktikákba " is )

Figyelt kérdés
A hajam normálnak mondható, a hajszálaim fényesek, de nem zsírosak, dús, a fejbőröm sem korpás. Egyetlen nagy problémája, hogy szinte mindentől törik! Már régóta szeretném megnöveszteni, volt, hogy levágatattam és megfogadtam, hogy nem fogom többet kivasalni, ebben az időben hajszárítóval próbáltam egyenesebbé tenni hajmosás után, de akkor is durván eltöredeztek a végei.Már régóta szeretném megnöveszteni, volt, hogy levágatattam és megfogadtam, hogy nem fogom többet kivasalni, ebben az időben hajszárítóval próbáltam egyenesebbé tenni hajmosás után, de akkor is durván eltöredeztek a végei. Most itt a nyári szünet, többet otthon vagyok emiatt elhanyagolhatom a szárításos módszert is, mert nem muszáj, hogy egyenesebb legyen! Azóta még nem voltam vágatni, most kb a mellemig ér. Elmenjek fodrászhoz és csináltassam meg? Ha megcsináltatom, utána tegyek rá hajpakolást, esetleg sokan dicsérik a " sör a hajra " praktikát is. Mit gondoltok, mit csináljak, hogy végre ne törjön és hosszabb legyen?
2012. jún. 26. 12:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy egy mondat kétszer szerepelt, csak nagyon lassú a gépem és problémák adódtak! Sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikeredett! Előre is köszönöm a kulturált válaszokat ! :)
2012. jún. 26. 12:51
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Használj hővédőt és vannak különböző szérumok töredezett hajra, de én inkább a megelőzés híve vagyok, már amennyire lehetséges.
2012. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ez az egyenes haj mánia olyan hülyeség....a hullámos és göndör haj sokkal dúsabbnak látszik...


A kallosnak vannak jó hajpakoló krémei...mostanában már at újjakra 5-10 perc hatóidőt írnak, a régi csomagoláson még 30 perc volt és azalatt csodásan kifejti a hatását....

2012. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! :)

Mivel így is kerek arcom van a göndörebb hajtól még ducibbnak néz ki, így jobban áll ha néha egyenes és kicsit úgymond keskenyíti az arcomat / " állítólag " a családom és a barátaim szerint. :D:)

2012. jún. 26. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szilikonos hajvégápoló, mediterrán olíva olajos hajpakolás (Avon). Vagy esetleg mézes hajpakolás, ill. öblítést nem igénylő fésüléskönnyítő balzsamok is vannak. Vasaláshoz pedig speckó folyadék.
2012. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A töredezett végeket vágasd le. A hajvégeidre használj hajolajat. Esetleg heti 1 alkalommal, hajmosás előtt 30-60 perccel kend be a hajvégeidet olívaolajjal.
2012. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha töredezett a hajad vágasd le, azzal nem tudsz már mit csinálni. Bármit teszel rá, ugyanúgy töredezett marad.

Tehát a legjobb "hajkúra" szerintem mindig hajvágással kezdődik.


Az egészséges, szép haj két részből áll. Egyrészt nagyon fontos az egészséges életmód, tehát egészséges, vitamindús táplálkozás, rendszeres testmozgás, napi 2-3 l víz, napi 7-8 óra alvás + ha még ezen felül belülről szeretnéd táplálni a hajad szedhetsz valamilyen vitamint. Nem kell feltétlenül a legdrágább hajvitaminra gondolni, már azzal is sokat teszel a hajadért, ha veszel egy olyan komplex vitamint, amiben olyan vitaminok vannak, mint a hajvitaminokban. (Bemész a dm-be, rossmnaba meg tudod nézni, hogy a hajvitaminokban milyen vitaminok vannak és gyógyszertárban sokkal olcsóbban tudsz venni komplex vitamint, amibe ugyanolyan vitaminok vannak.) Másrészt nagyon fontos a külső ápolás is.

A hajvasalót muszáj végleg letenni, ha hosszú hajat szeretnél, hiszen, ha használod, ugyanúgy töredezni fog a hajad.


A haj külső ápolásánál mindenkinek meg kell találnia a számára legjobb termékeket. Neked valószínűleg száraz, töredezett hajra való ápoló termékek kellenek. Hetente 1-2x ápold a hajad. Próbálhatsz házi, természetes pakolást is, ezek sokszor jobbak, mint a méregdrága bolti, vegyi anyaggal teli vackok.


Ajánlom neked a ricinusolajat, ami gyógyszertárban kapható kis "csodaszer" és elég olcsó. Kb. 300 Ft körül van 1 dl. A ricinusolaj eredetileg hashajtóként szolgál, ezért lehet, hogy megkérdezik a gyógyszertárban, mire kell (ilyenkor nyugodtan mondd, hogy hajápoláshoz használod). Mindemellett nagyon sokoldalúan használható ez az olaj. Hajápolásban és növesztésben, szempilla és szemöldök ápolásban és növesztésben, száraz sarkak ápolásában stb.

Mint írtam hajápolásra és növesztésre egyaránt jó, lehet tisztán és más olajjal (pl. olíva, kókuszolaj) vagy mézzel, tojással keverve is használni.

Ha a hajnövesztés a cél, akkor a fejbőrre kell felvinni és bemasszírozni, majd rajta hagyni néhány órán keresztül (3-4óra), ha a hajápolás a cél, akkor pedig a hajhosszra kell kenni és szintén rajta hagyni néhány órán át.


Én is most kezdtem alkalmazni, 2 használat után még hajnövekedésről nem tudok nyilatkozni, hiszen ez csak 1-2 hónap múlva látszik, viszont már most sokkal puhább, egészségesebb a hajam. És ami plusszpont nálam, nem zsírosítja a hajam.

Én így alkalmazom: 3 ek. ricinusolajhoz teszek 1 ek. étolajat (hogy hígítsa, mert ez a ricinus kicsit sűrű) és 2 ek. mézet. Összekeverem, a mikróba pár mp alatt meglangyosítom, majd felviszem a hajtőre, bemasszírozom egy kicsit, utána pedig a hajhosszra kenem a többit. Hajszárítóval rámelegítek egy kicsit, majd alufóliába tekerem a hajam, zuhanysapkát teszek rá és végül törölközővel felturbánolom. Így hagyom 3-4 órán keresztül, majd bő, meleg vízzel alaposan kimosom a hajamból és megmosom samponnal. Ja igen, hajmosás előtt célszerű használni. :)


Ennek ellenére természetesen ki lehet próbálni bolti balzsamokat, pakolásokat is, éveken át én is ilyeneket használtam. Néha még szoktam is, amikor nincs időm vagy kedvem a ricinussal bíbelődni.


Na, azt hiszem ennyit akartam írni, ha van kérdésed nyugodtan írj privit. :D

17/L

2012. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!:D

Az előttem szóló " kommentátor " :) által írt receptet ki fogom próbálni mindenféleképp, köszi, hogy ilyen részletesen leírtad, hogy s mint kell csinálni.

2012. jún. 26. 17:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!