Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondja mindenki azt,...

Miért mondja mindenki azt, hogy "úristen, de zsíros hajam,3 naponta kell mosni? "

Figyelt kérdés

Nem kötözködni akarok, de szerintem heti kétszeri hajmosás reális és egyáltalán nem az "eszméletlenül gyorsan zsírosodik a hajam" kategória.

Itt olvastam rengeteg kérdésnél, válasznál, hogy 3 naponta mosnak sokan hajat zsíros hajra való samponnal!:O Szerintem ha valakinek 3 nap után kell hajat mosnia, egyáltalán nem kellene zsíros hajra valót használnia, ugyanis az szárít, amitől még jobban beindul a faggyútermelés, tehát zsírosodni fog!

A gyorsan zsírosodó haj az, amikor hétfőn megmossátok, és kedden már fénylik, a kezeden érzed a "zsírt", ha végighúzod a hajtöveden.(Ismertem ilyet embert, akinek így volt, nah az tényleg gyorsan zsírosodó).

Én is 3 naponta mosok hajat, méghozzá egy normál samponnal, ugyanis nem számít zsíros hajnak az, ha heti 2-szer mosod, és hajam a 3. napon még nem vészes, de tisztaság és frissesség érzése miatt megmosom!

Ott rontják el sokan, hogy 5 féle, nem hajtípusnak megfelelő terméket használnak és attól lesz olyan rossz állapotú a haj! Higgyétek el, elég 2 termék is a szép hajhoz. Minél többet használtok rá, annál könnyebben zsírosodik a sok terméktől, amik megülnek a hajon.

Mellesleg ne várja senki, hogy heti 1 hajmosás elég legyen(és még 7 nap után is olyan legyen, mint az első napon), ugyanis egész nap a városban mászkálunk, iskolába-munkába megyünk, stressz, napsütés,eső,pára,köd,por,autók,felgumizom a hajam, leengedem a hajam,tesióra,edzés,fekvés és még sorolhatnám mi minden éri 1 nap alatt a hajunkat!Ezért sem fogja soha 2-3 napnál tovább bírni a haj, bármivel is mossátok és hiába kenitek,fújjátok 3 féle termékkel!Ne vegyétek be a tv-ben reklámozott szöveget sem, hogy majd nah ettől 2 nap után megújul a hajad és minden tökéletes lesz, mert nem!A titok a mértékletesség, vagyis sampon-balzsam és max. egy ápoló spray, de legfőbbképpen az életmód és az odafigyelés számít, nem az, h Loreal vagy Pantene termék van a polcodon.

Nah, ez csak egy kis monológ volt, nem kioktatás, hogy ne parázzatok ilyen sokan, hogy 3 naponta kell hajat mosni.


2012. szept. 18. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 naponta kellene mosnom, én is ki lennék akadva! Nekem 4 napot mindig 'kibír' tehát addig ok, van, h az 5. nap mosni kell, mert érzem, h zsíros, de ha nagyon laza a hetem, nem rohangálós, akkor előfordul (de csak nagyon ritkán), h 6 nap után mosom meg. Na, az én hajam nem zsírosodik gyorsan!
2012. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Az ilyeneknek szoktam én leírni a gyógymódot: heti 1 hajmosás kénes samponnal + minden nap zsíros hajra való hajszesz. 2-3 hónapig alkalmazva helyre jön a haj... vagy kipróbálják, vagy nem. Az már az ő dolguk.
2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 2-3 naponta mosom, szintén azért, mert nagyon zsíros természetű. Próbáltam már mindent, hogy csak het i1x mostam, meg ilyen olyan szerek, pakolások, de semmi nem használt. Ez genetika és sokat nem lehet ellene tenni. Olyan sampont használok, ami a hajvégeket ápolja, nem szárítja, hanem inkább regenerálja a frizurám. A zsíros hajra való sampontól nem lesz kevésbé zsírosabb a fejem, de - ahogy Te is írtad - szárítja, mint a fene, még árt is. Legalább akkor a vége legyen ápolt és puha. Most SLS mentes koffein sampont használok és teljes mértékben elégedett vagyok vele. Az már nálam egyáltalán nem szempont, hogy jobban vagy kevésbé zsírosodik e tőle a hajam, inkább azt nézem, hogy nem hullik e tőle, vagy töredezik stb.
2012. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem zsírosodik gyorsan és hetente mosom, de még akkor se érzem rajta hogy hú de meg kéne mosni, szóval biztosan függ az egyéntől is.
2012. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mert biztos zsíros. Nekem két napig szép, 3. nap meg eszméletlen zsíros és fura szaga van. Sima sampon, balzsam, fodrászkellékes lötyi, hogy ne kreppesedjen, szárítás után meg olaj, szintén fodrászkellékes.

Régen hetente mostam, akkor borzasztó volt már 4. nap, de szüleim nem engedték, hogy gyakrabban mossam, mint hetente, úgyhogy mióta külön lakom, annyit mosom, amennyit akarom.

2012. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én abba a szerencsétlen kategóriába tartozom, hogy reggel megmosom, este már cafatokban lóg. Kipróbáltam már mindent. Gyógyszertári samponoktól kezdve, tablettákon át, házi praktikákig, és semmi sem segitett.

Nekem (sajnos) tényleg szükségem van a mindennapi hajmosásra.

2012. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a hajtípustól függ legjobban, de azért más okok is vannak. Nekem 3 napot bír ki (de a 3. napon már lelapult és zsíros), (sima sampont+ balzsamit használok), de mondjuk nekem tesiórák után mindig nagyon zsíros lesz, amikor meg úszás van akkor utána szanaszét áll a hajam és nagyon rossz tapintása lesz a klóros víztől. Amúgy én próbálnám kitolni, elhalasztani pár nappal, de egyszerűen nem megy... úgyhogy szerintem azért nem lehet általánosítani.
2012. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 2 naponta szoktam.Muszáj.Megmosom,egy napig szép,más nap már kezd zsírosodni.Utána meg már undorítóan néz ki.

Volt hogy 2 napos hajjal mentem este találkára,mondván belefér,és barátnőm megszólt,hogy nagyon zsíros a hajam,miért nem mostam meg.Tehát más is így látja.Ez van.Nem érzem nagy problémának :)

2012. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok.Valaki már írta előttem hogy büdösödik a haja.Nekem is,nem csak hogy randa zsíros lesz hamar,de még jellegzetesen fura büdös szaga lesz.
2012. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is jobban zsírosodott a hajam, mint mostanában. Próbáltam mindenféle sampont, házi praktikát. Ideig-óráig hatottak, de végül a probléma okát kellett megtalálnom ahhoz, hogy orvosolhassam azt. Rendszeresen vasaltam a hajam, egészen a hajtőtől, ez volt a mániám. Ettől zsírosodott a hajtő, a vége pedig nagyon kiszáradt.

Ekkor a hajmosást követő 3. napon már inkább összefogtam a hajam, hogy minél kevésbé látszódjon, hogy zsírosodik. Lelapult, éreztem, hogy zsíros.

Kb. fél éve alig-alig vasalom a hajam. A fél év alatt 2x volt igazán kivasalva a hajam, ezenkívül ha vasaltam is a hajam, csak a végeit (mert az szanaszét áll egyébként). Így még a 4. napon is simán vállalható a hajam, nem látszik, hogy nagyon zsírosodna, nem lapul le annyira.


Szóval, akik vasalják a hajukat és gyorsan zsírosodik a hajuk, próbálják ki, hogy a hajtövet nem vasalják ki.

2012. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!