Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyógyszert ismertek...

Milyen gyógyszert ismertek pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Eddig ROACCUTAN-t szedtem, de sok rosszat olvastam róla és valami olyat keresek amit vény nélkül is lehet kapni.

2012. nov. 25. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Minden ilyen gyógyszer káros a szervezetnek, a pattanások ellen nem így kéne harcolni, hanem egészséges életmóddal, megfelelő tisztálkodással, sminkek meg drogériás kencék, krémek, arctisztítók elhagyásával.
2012. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Elmondom az én tapasztalatomat.

Szerintem semmiféle krém, gyógyszer, kencefice nem segít. Minden nap 3x mosd meg vízzel, és tiszta kézzel (ez nagyon fontos!) az arcodat. Aztán, kerüld a nagyon zsíros ételeket, a szénhidrát dús kajákat. Járj el rendszeresen sportolni, és figyelj oda, ha megizzadsz, nagyon alaposan mosakodj meg. Ha van valamilyen lelki gondod (mittudomén, szerelmes vagy, vagy emészted magad valamin) szüntesd meg, mert ezek is kiválthatják ezt. Nekem ezek 100%-ban beváltak! Ellenben semmilyen gyógyszer vagy krém nem vált be.

2012. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
akneroxid
2012. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tizenéves (kb.17 éves) koromban rettentő pattanásos volt a bőröm és semmi nem segített. Aztán Olaszországból egy ismerős dottore, körzeti orvos küldött Retin-A kenőcsöt és az egyik napról a másikra megoldotta a problémám. Még aznap látható a jó irányú változás és két-három nap alatt el lehet felejteni a pattanásokat. Viszont fényérzékenyít, vagyis nem szabad vele napozni, mert akkor bőr gyulladást okoz. dottore Scamazzo úr akkor, 40 éve küldött 12 tubus kenőcsöt, hogy el legyek látva vele. Aztán 15-20 év alatt elhasználtam és kértünk újat (itthon nem írták fel) Akkor küldött megint egy kartonnal és még van belőle kb másfél tubus, igaz kicsit beszáradva, de a hatása most is megvan és működik, ha netán még előjön pattanás így ötven éves kor felett. Még úgy is hat, ha egy régen beszáradt tubusból kikapirgálgatom a maradék szárazat és egy csepp vízzel kenem a pattanásra.


Szóval Retin-A ! Csak be kell tudni szerezni.

2012. nov. 30. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erről további infókat, képekkel, itt lehet találni: [link]
2012. nov. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A következő kép még akkor készült, amikor 13-14 éves voltam és nagyon pattanásos. Semmi más nem segített, csak a Retin-A

[link]

Most akartam rá erre a dia film darabra és csak így tudtam kifényképezni most belőle a képet, a filmet az égbolt felé tertva.

2012. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!