Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gennyes, nagy, piros pattanása...

Gennyes, nagy, piros pattanásaim vannak. Szoptatás alatt a bőrgyógyász nem tud kezelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gennyes, nagy, piros akne szerű pattanásaim vannak. 2 honaja szultem, de mar a terhesseg alatt jelentkeztek es azota teljesen elleptek az arcomat es a hatamat. Teljesen ketsegbe vagyok esve, mert szinte eltorzult az arcom. Nem birok a parom szemebe se nezni, szornyu erzes. Mit tegyek? e nezni, szornyu erzes. Voltam borgyogyasznal,de azt mondta addig mig szoptatok nem tud kezelni.Azt is mondta,hogy a terhesseg alatt tul sok progeszteron hormont termelt a szervezetem ezert leptek el a testem az aknek.

Van-e valaki aki segiteni tudna,hogy mit tegyek?Esetleg tapsztalat ami bevalt?


2007. szept. 5. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
PRÓBÁLJ MEG EGY-KÉT KOZMETIKUST HÁTHA VALAMI KRÉMMEL ENYHÍTENI TUDJA A TÜNETEKET.NAGYON JÓ TENGERI KIVONATOS KRÉMJEIK VANNAK
2007. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon tudom ajánlani a feketeszappant, az nekem nagyon bevált. Rendszeres használattal, egy-kettő leszárítja a pattikat. Ugyanúgy kell használni, mint a szappant. Érdemes lenne kipróbálnod. Remélem tudtam segíteni.

2007. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kissé kellemetlen lehet, de használ: pár gerezd fokhagymát zúzz össze, és ezt kend a pattikra, ezektől elmúli, bár a szaga nem éppen a legjobb. Hagyd rajta ameddig el bírod viselni, utána várj egy kicsit, majd mosd meg az arcod valami illatosabb szappannal, ami kicsit szárít is, akkor talán nem érezni annyira a fokhagyma-szagot.
2007. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A beggyulladt pattanásokat tetran kenőccsel szoktam bekenni. Biztosan nem szívódik fel annyi gyógyszer amennyi ártana. Én is szoptatok, nekem tiszta kiütés az arcom. Ezek sem szebbek, remélem idővel letisztul a bőrünk.
2007. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

PRARDICSOM!!!!

szeleteld fel és jól dörzsöld be vele az arcod, aztán hagyd rajta egy kicsit, majd mosd le!!!

Nekem bevált!!!

2007. szept. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pusztán logikai alapon...

a hormon nem csinál pattanást csak növeli a faggyútermelés vagy valamit amin megtelepedve a baktériumok pattanás, gyulladás keletkezik. való igaz, hogy szoptatás alatt nem kaphatsz hormon tartalmú gyógyszert se antibiót a gyulladásra. Viszont arctisztiító, pórusösszehúzó szerekkel csökkentheted a gyulladás mértékét és a gennyesedés létrejöttét. Mélytisztító arclemosó. Nem szeszes tonic!

A paradicsom jó ötlet mert "kiszívja" a gyulladást. De ha sok gyulladt rész van kis helyen, nagyon feláztatja és nem lesz valami szép az erdmény a sok kifakadt pattanással. De tény, hogy ami van, az kitisztul :)

És a végére...

keress másik bőrgyógyászt! Ugyanis olyan nincs, hogy nincs segítség egy bőrbajra. Ha belsőleg nem, külsőleg. De valaminek lennie kell.

2007. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!