Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lézeres anyajegyeltávolítás?...

Lézeres anyajegyeltávolítás? Tényleg veszélyes? Meddig kell utána kötést hordani?

Figyelt kérdés
A szemöldökömnél van egy anyajegy, ami engem nagyon zavar már régóta, és most már tényleg szeretném leszedetni. Azért szeretném lézerrel eltávolíttatni, mert elég látványos helyen van, és fontos lenne, hogy szépen gyógyuljon, ne legyen vágás.

2013. jan. 26. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én jövő héten megyek anyajegy eltávolításra, és a szikés megoldás mellett döntöttem. Az ismeretségi körömben, aki eddig ilyen módon távolíttatta el semmilyen nyoma nem maradt (arcon), viszont aki lézerrel végeztette, hát, sokkal rosszabb. Egyébként az István kórház bőrgyógyászati osztályán van egy nagyon jó kozmetológus bőrgyógyász aki nagyon ügyel a beavatkozás esztétikai elemeire. Ha jól tudom, talán Telkes Márta a neve. De olvass utána, egyik szaklapban sem ajánlják a lézeres, fagyasztásos megoldást. Arcon nem kockáztatnám meg....
2013. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
én egyet szedettem le, lézerrel, elég szép heg maradt utána. Kötést egy hétig kellett hordanom, egészen varratszedésig. Szikés megoldásról nem tudok semmit, mivel az még nem volt. Tényleg jobb?
2013. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké, eddig 1-1 :) Várok még tanácsokat:) Köszönöm!
2013. jan. 26. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Felreerted, 2-0 a szike javara. Masodik voltam
2013. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
„A Magyar Bőrgyógyászati (Dermatológiai) Társulat (MDT) ajánlása szerint anyajegyet csak sebészi úton, azaz szikével történő kimetszéssel szabad eltávolítani! Ez a beavatkozás általában helyi érzéstelenítésben, néhány perc alatt elvégezhető, a keletkezett sebszéleket varratokkal egyesítik. Az egyéb úton, például lézerrel, kikaparással, kiégetéssel stb. történő eltávolítás nem ajánlott!”
2013. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"én egyet szedettem le, lézerrel(...)" Nem én értettem félre ;)

Jajj, én a sebészeti úton való eltávolítástól nagyon félek :( Egyik ismerősömnek a lábáról szedtek le anyajegyet, igaz, nagyon nagy volt. De hónapokig tartott a gyógyulási folyamat, többször szét is nyílt neki, nagyon csúnyán gyógyult be neki. Pedig ismertebb dokinál volt (plasztikai sebésznél), aki ráadásul közeli rokona, tehát még azt sem mondhatom, hogy biztos "lesz*rom" munkát végzett.

2013. jan. 26. 20:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Manapság a arcon magától felszívódó varratokat alkalmaznak, 2 hét és nyoma sincs, varratszedés sincs.
2013. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Lézerrel nem szabad anyajegyet eltávolítani. Csak sebészeti úton történő kimetszéssel. Tévhit, hogy szabad lézerrel, az persze teljesen más kérdés, hogy megcsinálják-e... Lehet, hogy akinek profi doki szedett le lézerrel, az inkább szemölcs volt, azt, ha jól tudom szabad.

Nekem már 5 anyajegyemet is levették, sebészeti úton, a hátamról.

Az, hogy milyen heg marad utána az attól is függ, hogy milyen a hegesedésed. Mindenkinél más.

Amitől függ a heg kinézete: plasztikai sebésszel csináltatod, vagy tb-sen...

2013. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, nekem három anyajegyet vágtak ki szikével (plasztikai sebész), és ebből kettőnek nagyon csúnya hege maradt, nincs az az isten, hogy az arcomon is megkockáztassam. Lehet, hogy sokan a szikére voksolnak, de saját bőrömön tapasztaltam meg milyen, úgyhogy hacsak nem orvosi utasításra kell kivágni, addig én lézereztetni fogok.
2015. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!