Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mely ételeket célszerű kerülni...

Mely ételeket célszerű kerülni, vagy fogyasztani a pattanások elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés
A tejtermékeket és csokit tudom, hogy ajánlatos, már nem is eszek illetve iszok ilyen készítményeket. Valami más esetleg, amit segíthet a megelőzésben?
2013. márc. 8. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Napi 2-3 l víz.

Rengeteg zöldség,gyümölcs. Zsíros,egészségtelen,hízlaló,műkaják és üdítők kerülése.

Naponta egy bögre kamillatea mézzel is sokat segít.

Minden este 1-2 babszemnyi élesztőt felhígítani kevés tejben vagy vízben.

Sok B vitamint tartalmazó étel.

Külsőleg:

Kamillás gőzölés.

Élesztős arcpakolás(élesztőt elkevered tejjel,kenhető de nem túl híg állagúra).

Reggeli,esti arctisztítás-ne alkoholos készítménnyel-mert akkor még erősebben működésbe lépnek a faggyú mirigyek.

1 héten egyszer arcradír,vagy napi használatra való(igen,olyan is van).

Sportolás(heti 2 minimum).


Ezek közül legfőképp a rengeteg folyadék. Üdv. :)

2013. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Napi víz megvan szerintem

Gyümölcs zöldség az is van minden nap szerintem

Műkajákat kerülöm, alapból fogyózom, szóval zsírt is próbálom kerülni

A teát kipróbálom

Majd az élesztő ivászata is meglesz!

Utánanézek mik tartalmaznak B vitamint és próbálok abból sokat enni

Élesztős arcpakolás most is az arcomon van :)

Mosakodni(arcot tisztítani) természetesen szoktam szappanal is meg sima vízzel is napi többször

Arcradírom nincs nem is tudom mi az próbálok majd beszerezni

Sportolás heti kettő már a tesivel is megvan, de szoktam kosarazni meg bicajozni szóval túlteljesítem a heti kettőt :D


Köszi a segítséget!

2013. márc. 8. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Jaj istenem,csak szappant ne,menten infarktust kapok. Ráncosít,iszonyatosan megnyúzza az arcbőrt,elmondhatatlanul egészségtelen neki,és a faggyútermelést is beindítja,ergo elősegíti a pattanások megjelenését(kiszárítja az arcbőrt,a faggyúk próbálják pótolni az elvesztett nedvességet,és 2x annyi zsírt termelnek).

Használj babaolajat,olivaolajat arctisztításra,ezek a legkíméletesebbek. 2. legjobb az arctej,de különböző arctisztítókból rengeteg választék van. Csak könyörgöm,szappant ne kenj az arcodra,pláne nem egy nap többször!

2013. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként akik lepontoztak üzenem nekik,hogy mindent amit leírtam alkalmazok és a nagyon zsíros arcbőröm ellenére alig van néha pár darab pattanásom,pedig elég rossz a genetikám ilyen téren,mindkét szülőm a 40-es éveiben jár és mindig voltak pattanásaik,sosem múlt el nekik teljesen. Régen elég csúnyán ragyás volt az arcom,mióta csinálom amiket leírtam azóta minden rendben.
2013. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké köszi, hogy szóltál!

Egyébként nem tudom ki pontozta le a válaszolót, ha jobban tudja akkor válaszolja meg ő...

2013. márc. 8. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen ételeket kell kerülnöd, teljesen a genetikádtól függ, sajnos magadnak kell kitapasztalnod. Nem lesz mindenki pattanásos a csokitól.
2013. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!