Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a különbség a szilikonos...

Domicica kérdése:

Mi a különbség a szilikonos és a mentes sampon között?

Figyelt kérdés
szóval most vettem egy szilikonmentes sampont ez miért jobb mint a szilikonos.. hallottam valakinek a mentestől fénytelen lett a haja de van akinek gyorsabban nőtt..:)) tapasztalat?

2013. ápr. 8. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
most az emberek elkezdték utálni a szilikont, mert hogy elvileg tönkreteszi a hajat blabla bla... jönnek ez ilyen echo dumájukkal, meg a nagy kémiai hozzáéértésukkel. aztán az cseppet sem zavarja őket, hogy az ilyen természetes samponok még ronthatnak is a helyzeten... attól mert valami szintetikus még nem feltétlen rossz.
2013. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ronthatnak a helyzeten?? ezt hogy érted?
2013. ápr. 8. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség, hogy az egyikben vannak szilikonszármazékok, a másikban nincsenek. :D A szilikonos samponnak annyi lehet a hátránya, hogy van, akinek gyorsabban zsírosodik tőle a haja. Én konkrétan semmi ilyet nem vettem észre, nekem nem befolyásolja. Vagy esetleg ha nagyon vékonyszálú a haj és nem túl dús, akkor lelapulhat a szilikonostól. Nálam ez sincs, mert dús és vastagszálú hajam van. Legtöbbször szilikonmentes sampont használok, de néha szilikonost is, nálam egyre megy. Nem az határozza meg, hogy mennyire jó egy sampon, hogy van-e benne szilikon.

Azt erősen kétlem, hogy valakinek a szilikonmentestől gyorsabban nőtt a haja.

Igazából a hangsúly nem is a samponon, hanem az egyéb ápolószereken van szilikonügyben, mert azok tartalmaznak nagyobb mennyiséget belőle, és azokból kerül jobban a hajra. Én személy szerint szilikonpárti vagyok, mert jól megvédi a sérüléstől a hajat, és nekem semmi negatív hatása sincs, szép egészséges és dús a hajam, még úgy is, hogy nagyon-nagyon hosszú. Persze teljesen megértem, hogy valakinek a mentes válik be. Pl. vékonyszálú hajra lehet én is inkább azt ajánlanám, hogy ne nehezítse el. Mondjuk a szilikonoknak is sok fajtája van, vannak nehezebb és lightosabb szilikonok, tehát attól függ, melyik fajtája van bizonyos termékekben.

Az én hajamnak nem tett jót a szilikonmentesség, sokat romlott az állapota, mert nem volt rajta a szilikon által alkotott védőréteg. Fésülni is nehezebb volt, tehát a fésülés is több kárt okozott.

2013. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem például a szilikonostól zsírosodik a hajam 2 nap után. A szilikonmentestől a zsírosodás 4-5 nap után jön csak, szóval ezért szeretem. Más különbség meg nincs.
2013. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt egy részlet egy cikkből, amiben írnak a szilikonról, hogy miért is rossz.


"Sokan nem tudják, de a samponok 90%-a tartalmaz szilikont. Mi is az a szilikon? Egy vagy akár több olyan szer a samponban, balzsamban (nem ritkán bőrápolási termékekben is), melyek filmréteget képezve, burokba fogják a hajat és befullasztják azt! Egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen tud bejutni így a tápanyag, melyet pakolások formájában a hajra kenünk. A szilikontól átmenetileg nagyon könnyen kifésülhetővé válik a haj, puha és fényes lesz. Napokkal később viszont kiszárad és kócossá válik, minek következtében szintén beindul a töredezés. Nagyon fontos, hogy minden haját növeszteni kívánó messziről kerülje a szilikonokat! Ez nem kimosható, és csak hosszú hetek alatt “kopik ki” a hajból. Ha egy samponon az áll: hajtöredezésre, igénybevett hajra, ez mind nagyon csábító lehet, de ha nem emelik ki rajta külön, hogy szilikonmentes (ohne Silikone, no silicone), akkor az bizony nem is az!"


Azért van az, hogy van akinek rosszabb lesz a haja a szilikonmentes sampontól, mert van egy átállási folyamat, amíg megszokja a haj a szilikonmenteset. Én 2 hónapja váltottam le minden hajápolási termékemet szilikonmentesre és szebb hajam van most, mint valaha bármikor is volt.

2013. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom az idézett cikket ki írta, de fele sem igaz. Egyrészt hogyan fullasztaná be a hajat, mikor az nem is élő anyag? Másrészt nem igaz, hogy hónapokig kopik a hajból. Egyszer megmosod egy sima samponnal, amiben Sodium Laureth vagy Lauryl Sulfate van, és rögtön leszedi a szilikont, mivel feloldja. Az sem igaz, hogy nem jutnak be a hatóanyagok a hajszálba, mert nem 100%-osan zárja le a hajat. Egyébként sem tud semmilyen vitamint meg ilyesmit hasznosítani, mert a haj halott. Egyedül az olajoknak van haszna a pakolásokban, azok meg felszívódnak szilikonos termékek mellett, tapasztalatból mondom. Ha meg szilikonokkal nem lehetne hajat növeszteni, akkor nem tudom ez a 130 centis izé hogy került a fejemre... Nem egy hajat tudok még linkelni, amiknek a gazdái szilikonos termékeket használnak, mégis egészségesek és pl. bokáig érnek.
2013. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Még a cikkről: Ez most komolyan gondolja, hogy amire nem írják rá, hogy szilikonmentes, az biztos nem az? Ezzel végleg totál bebizonyította, hogy gőze sincs a témáról... Egy csomó olyan sampon és balzsam van, amire külön nem írják rá. Ha minimálisan konyítana az összetevőkhöz, és megnézne pár sampont, már láthatná is, hogy mekkora hülyeségeket ír.


Én elhiszem, ha valakinek jobban beválnak a szilikonmentes termékek. Nem mindenki haja egyforma. De ezeket a hazugságokat nehogy bárki elhiggye! Már így is rengeteg tévhit kering a témáról, de azért ez mindenen túlmegy.

2013. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs ráírva egy samponra, hogy nem tartalmaz szilikont, még lehet benne szilikon, mivel több "állneve" is van.
2013. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Igen, de ő pont fordítva írta. :) De amúgy vannak más olyan anyagok is, amik ugyanúgy viselkednek, mint a szilikonok, mégsem azok. Azokat is bele szokták tenni szilikonmentes termékekbe. Pl. a proteinek többsége ilyen, mint mondjuk a Hydrolized Wheat Protein. Ezek is filmképző hatásúak.

Rákerestem egyébként a cikkre, és volt egy link benne a szilikonszármazékok listájához, és az a poén, hogy ott is oda van írva, hogy egy csomó szilikon még sima vízben is oldódik, tehát a sima víz leviszi a hajról, szerinte meg hónapokig tart míg kijön. xD

Mindegy, lényeg a lényeg, hogy a cikk egy hozzá nem értő "tollából" származik, és kevés benne az igazság.

2013. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!