Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj használata hajra?

Ricinusolaj használata hajra?

Figyelt kérdés
Egyik helyen ezt olvasom, másikon azt..Fényesebb vagy fakóbb lesz a haj? Jó vagy rossz hatása van a fejbőrre, hajra? Serkenti vagy gyorsítja a haj növekedését? Hígítsam vagy ne valamilyen olajjal (étolaj van itthon) ? Pár csepp elég? Hogy kenjem szét az egész fejemen/ hajamon?

2013. máj. 4. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem mindenki haja ugyanúgy reagál rá, nem mindenkinek hullik ki tőle a haja, de az egész biztos hogyha már egy bőrgyógyász orvos sem ajánlja akkor nem érdemes használni. Márpedig engem szabályosan lehülyézett mikor megemlítettem hogy a fejemre mertem kenni. Azt mondta nem csak hogy semmi haszna nincs, de ugye olaj lévén eltömíti a pórusokat és ez szokott a gondokhoz vezetni. A hajnövekedés meg genetika mint tudjuk. Ezen semmi nem fog változtatni.
2013. máj. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

[link] én így használom a ricinus olajat, semmivel nem hígítom, csak felkenem.

nekem (!) fényesebb lett, sokkal puhább, és sokkal sokkal dúsabb lett tőle a hajam, és ha nem tettem fel -ez most vasárnap fordult elő- rögtön puha, ramaty valami lett velőle. Van aki tojással, olívaolajjal hígítja, van aki megmelegíti... szerintme így is tökéletes. Ne hagyd fenn sokáig, én max 2-3 órát hagyom rajta. Tény és való, mindenkinek máshogy hat, nekem ez a 3. hét, amikor használom. Nem hullik, pedig rengetegen arra panaszkodtak (ugyan már, hajmosáskor mindenkinek kiesik pár szál haja... aki a ricinusra fogja, szimplán hülye, vagy csalódott mert nem nőtt meg rögtön 3x akkorára.)

Nem tudom, serkenti-e, sajnos 5 használat után erre nem tudok még felelni, de nagyon remélem, hogy fogja serkenteni, mert azért kezdtem el. Persze, ha nem is nő gyorsabban, akkor is fogom használni.

ja és ne használj balzsamot. akármennyire kifésülhetetlen lesz a hajad hajmosás után, szerintem felesleges,a ricinus ápolja a hajad, sokkal jobban. Ez az én véleményem, LEHET, hogy valakinek nem vállt be, nem engem kell megkövezni, ha neked se fog! Próbáld ki nyugodtan, leginkább a 2. használatkor látszik jobban a változás.

2013. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már kipróbáltam, és NAGYON JÓ!!! Sokkal fényesebb, puhább, selymesebb, dúsabb (annak azért nem nagyon örülök meg ritkítattni szoktam, de azért így is jó..) lett. Nem kell kétnaponta hajat mosnom, már a 3. vagy 4. napja, hogy nem mostam hajat, és nem is zsírosodott, stb.. 5 óra hosszát volt a hajamon. E
2013. máj. 8. 14:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Előtte megmelegítettem kicsit, egy kevéske napraforgó olajat tettem bele.* :)
2013. máj. 8. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
milyen gyakran használod? nöt tölle a hajad? es mennyit raktál rá? es milyen arányban keverted az olajjal? bocsi hogy itt kérdezem de hamár találtam egy tapasztalt embert akk nem kérdezemmeg uj kérdésbe:)
2013. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Heti egyszer használtam. Első alkalommal tapasztaltam a változást, sokkal dúsabb lett (sajnos) meg fényes.. De utána nem láttam semmi változást. Abbahagytam, mert nem volt időm. Azóta nem csinálom. Lehet nőtt, de különös változás azóta sincs. De ha folytattam volna, akkor lehet lett volna. :(
2013. aug. 30. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Most találtam csak a kérdést, de attól írok.. :) én tavaly májusban hallottam először a ricinusról, és mivel igen kevés a hajam (meg elég vékony szálú is) ezért egyből ki akartam próbálni. Nos, így lassan 1 éve használom heti 2-szer (de van, ha kimarad 1 hét, mikor nincs időm, stb) és nekem (!) csak pozitív tapasztalataim vannak vele! Rengeteg babahajam nőtt, és a halántékomnál kissé kopaszodtam (örököltem apukámtól:( ) ott is rengeteg hajam nőtt! igaz, jelenleg a halántékomnál lévő hajacskák kb 5-10 centi hosszúak, de boldog vagyok, hogy VANNAK! :) Ugyan így a sok kis babahaj. A hossza nem tudom, hogy a ricinustól nőtt-e, hiszen 1 év alatt sokat nő a haj (3 havonta járok fodrászhoz a töredezett végek miatt) de már a melltartópántom alatt van jóval. :) Viszont van egy barátnőm, akinek száraz, fénytelen lett tőle a haja. Tényleg így van, mindenki haja másként reagál rá. Én azt mondom mindenkinek, egy próbát megér! Egy használat még nem a világ vége negatív tapasztalat esetén sem. :)
2014. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
52%
Használata után lehetséges,hogy mégjobban hullik a hajam?:\
2014. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Suzuya válasza:
54%

Hülyeség nem fog tőle hullani a hajad. Én kb 2 hete használom és teljesen meg vagyok elégedve vele. Nem keverem, megfogom éppenhogy a tenyerembe öntök 1 kicsit és a haj tövére megpróbálom felkenni.

Az eredmény nagyon jó 2-3 órát van fent és simán leöblítem.

Másnapra élvezem ahogy a hajam nem száraz és nem zsiros hanem dús. 17/F

2015. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Takács Nimród válasza:
92%
Én két hete használom, és megvagyok elégedve vele
2016. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!