Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó a raszta haj? Nem büdös?...

Jó a raszta haj? Nem büdös? Lehet mosni? Sok baj van Vele?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, h egy lánynak érdemes e belevágnia abba, h raszta hajat csináltasson. Mert mondjuk ha megunom, utána le kell vágni az egészet, meg minden, nem?
2008. jún. 19. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ezt nem lehet szétszedni utána.
2008. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
A barátomnak is volt, nem büdös, mosni is lehet, baj nincs vele csak mikor kezd szétesni. Akkor már nem is olyan jól néz ki, ha meg megunod vagy levágatod vagy mint a barátom megvárod hogy teljesen szétessen és addig rettenetesen fogsz kinézni. Az meg nem rövid idő.. szerintem nem éri meg, akkor már inkább műraszta, jobban is áll lányoknak, és szét is lehet szedni.
2008. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Hogy ne essen szét, arra van valami módszer, neve is van, csak nem jut eszembe. Hát figyelj, ha nem vagy benne biztos, akkorelőbb csináltasd meg mézzel. Azt nem szabad mosni, de egy hétig kibírod, eldöntheted, hogy tetszik-e meg hogy jól áll-e, és ha úgy gondolod, utána becsomóztathatod.
2008. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

A héten vágattam le a rasztámat. :)

2 évig voltak dreadlockjaim, kifejezetten jól álltak ;) Csak az volt a baj, hogy nagyon gyorsan nőtt a hajam és gyakran szétesett, meg hogy nem volt senki, aki karbantarthatná. Merthogy a raszta viseléséhez min. 2 ember kell: akinek a fején van, és az, aki karbantartja. Utóbbinak segítenie kell a mindennapos sodrásban, vissza kell horgolnia a lenőtt hajakat stb. Nekem nem szabadott samponnal mosnom a hajam, mert szétjött tőle - kéthavonta mostam hajat babaszappannal és nem volt büdös, nem volt zsíros, teljesen egészséges séróm volt. Ha félsz attól, hogy hülyén fogsz kinézni, ha majd levágatot, inkább hagyd előtte egy kicsit lenőni. Ha ügyes a fodrászod, akár még ki is tudja bontani a tincsek végénél, így nem lesz tüsi frizurád. ;) Szóval no para, jó buli az a raszta!

2008. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Rasta lány vagyok, én imádom a dreadlockjaimat, és nem tud szét esni :) Ha nem horgolod a tincsek tövét és nem sodrod a fejbőrhöz akkor "szét esik",de igazából csak lenő a haj és az már rendes haj lesz,nem pedig kócos haj :) Lehet mosni,de felesleges szerintem,jó ha büdös lesz vagy valami akkor érthető,de amúgy nem kell :) 11hete kezdett elkészülni a hajam,5hete készült el, és nem mostam azóta, egátalán nem büdös, és nem is kényelmetlen, pedig az előtt 2-3naponta mostam hajat,de itt nem veszed észre ahogy zsírosodik :) Sőt itt az a jó,mert különben kiszárad a fejbőröd ami nem lenne jó :) Ajánlom a fodrász sampont, ha nagyon akarod mosni,de az elején ne,utána max 2hetente,de inkább 1hónapba egyszer :)
2008. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

szeteses ellen hajgyanta ;) amugy meg nem olyan nagy tudomany karbantartani. a padtarsam egyedul csinalta a tincseket is,es meg mas hajat is belehorgolta h hosszabb tincsei legyenek. oran unta magat es bogozgatta. tok jo lett :)

1 horgolotu + 1 kis turelem es te is meg tudod tanulni. sakkor nem lesznek olyan problemaid sem h szetesnek a tincsek mert nincs idod mashoz rohanni h helyretegyen :)

a hajadtol is fugg,ha vekonyszalu puha hajad van az elejen lehet h hulyen fogsz kinezni de idovel (es gayntaval) osszeall es szep lesz. figyelj h egyforma vastagsaguak legyenek a tincsek mert maskepp idetlen. szerintem lanynak a sok apro all a legjobban, attol megdusabbnak fog kinezni ;)

2008. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
A rasta haj büdös!!!! Utálom a rasztát!!!!!!! A raszta az szar!!!! Nagyon drága és lehetetlen karbatartani!!
2009. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
93%

Utolsó! Már bocsáss meg de te egy pöc$ vagy. Nekem is rasta hajam van és nincs sokkal több baj velemi mintha fonva lenne (mert nekem ezelőtt kb. 60-100 tincsbe lett befonva másfél hetente)...

Hajrá rasta4ewah

2010. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
3%
vele mintha*
2010. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj. Én 13 éves vagyok, és már nagyon sokat olvastam a rasta hajról meg egyéb dolgokról. És mostanára mondhatom hogy teljesen elhatároztam magam hogy rasta hajam lesz. Barátnőim támogatnak benne, szüleim is. Ha én meg merem csináltatni, te is... Sok sikert
2011. jún. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!