Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajnövesztés mellett lehet...

Hajnövesztés mellett lehet használni szilikonos hajvégápolót? Nem tesz neki rosszat? Csak mert lehet hallani azt a sok negatív véleményt a szilikonról.

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet hallani, mert most ez a divat. Érdekes módon a pozitívumokat nem nagyon hangoztatják, mint pl. hogy megvédi a hajat a sérüléstől, könnyebb fésülni tőle, ami miatt megint csak kevesebb sérülés éri, nem szárad úgy ki a haj, mert bezárja a nedvességet a hajszálba, stb.

A sok negatívum közül, amit lehet olvasni (és mellesleg nagy része nem is igaz, vagy nem olyan formában, ahogy leírják), egy van, amire azt mondom, hogy tényleg, ez így van. Az, hogy gyorsabban zsírosodhat tőle a haj, és elnehezítheti a vékony szálú hajat, amitől lapos lehet. Nekem is könnyen zsírosodó hajam van, így szilikonmentes sampont használok. Viszont mivel a balzsamot csak a haj hosszára teszek, abból simán szilikonosat használok, meg spray-ből és szérumból is. Régebben, mikor még a google szinte semmit nem dobott ki arra, hogy "szilikonmentes", és csak külföldi oldalakon lehetett hallani róla, akkor én is kipróbáltam, hogy mellőztem a szilikonokat, nem is kevés ideig, 2 évig. Nagy hajnövesztésben voltam akkor. Egy darabig működött, nem volt nagy a különbség a szilikonos és a mentes ápolás között. Aztán egyre szárazabb lett a hajam, napi szinten olajoztam, de egyre nehezebb volt fésülni. Hiába vágtam 2-3 havonta a végét, egyre jobban vékonyodott el, mindig le kellett annyit vágni, amennyit nőtt, így nem lett hosszabb. Aztán meguntam és visszatértem a szilikonokhoz úgy 2-3 éve, azóta is használom őket. Rengeteget nőtt a hajam, szép dús a vége, nem törik, könnyű fésülni.

Elhiszem, hogyha valakinek jobb a szilikonmentes, de szerintem inkább a nem túl hosszú hajúaknak válik be, akiknek inkább vékony szálú a hajuk, ahogy én észrevettem.

2013. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem növesztem kifejezetten a hajam, de mindennap használok szilikonos olajat, és normális ütemben nő. Enélkül hányadék fejem van.
2013. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!