Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikus segítségére lenne...

Kozmetikus segítségére lenne szükségem. Mit tegyek az apró fehér dudorok ellen?

Figyelt kérdés

Felesleges elmenni kozmetikushoz mert mire elmúlnak a sebek már jön az újabb adag miteszer. Nincsenek gyulladt pattanásaim, nagyon ritkán jön ki egy-egy. A homlokomon (főleg a bal oldalt, ez elég érdekes) folyamatosan kijönnek fehér kis miteszerek. messziről nem látszanak de fényben nagyon, tiszta dudor az arcom és nem sima. Már tiszta heg az egész arcom a nyomkodások miatt. Mit lehet ezek ellen tenni? naponta többször tisztítom az arcom, és körömvirágkrémet használok napi ápolásra.

Köszönöm



2013. júl. 1. 20:20
 1/8 anonim válasza:
81%

Velem is volt már ilyen én csak tonikot használok rá és kész.

Nem mindig múlnak el teljesen de általában bejön ha kinyomás után teszek rá arcszeszt mert az összehúzza, ezt máshonnan hallottam de jó volt.

2013. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
szia nekem is mitesszeres az arcom és olyan hogy fényben látszanak ilyen apró dudorok.Nos én menni akarok kozmihoz de addig is pl ki fogom próbálnia tejoltó galaj teát. OIlvass utána, inni szeretném illlvet külsőleg csinálok belőle tonikot
2013. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kozmetikushoz menj el ő kitisztítja szépen.
2013. júl. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van, ne is menj el kozmetikushoz, hisz egy hónap múlva meg tudod majd kérdezni te is, hogy a nyomkodásból visszamaradt hegeket hogy lehet eltüntetni.


Egyébként milyen kozmetikushoz jártál eddig, ami után napokig sebes maradtál??? Az már régen rossz, az ilyet messziről kerülni kell.

2013. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

sajnos nem sok mindent lehet tenni:( Én ilyen bőrrel küzdök 7 éve, kéthetente járok kozmihoz, itthon jól ápolom (az a körömvirágkrém...van az összetevők közt szilikon/parrafin/paraben? Ha igen, akkor dobd ki a francba és keress egy normális krémet:))

Azt mondják amúgy, hogy a szalicilsavas hámlasztók (pl paula's choice jók, de ezeket külföldről kell rendelni)

illetve lehet még próbálkozni kémiai hámlasztókkal, ettől szebb lesz és kevésbé látszik (suiskin aha&bha, glyco-a, anaconda szérum, neostrata, stb) Viszont ezek mellé kötelező a 30/50 faktoros fényvédelem és nyáron (hacsaknem nagyon keveset vagy egyáltalán nem mész napra/strandra) nem jó alkalmazni, plusz ez jó a foltok ellen is.

Én ősszel még retinolos krémet (avéne triacneal) fogok kipróbálni, állítólag az jó a fehér mitesszerekre is.

Amúgy túlzásba vinni semmit nem szabad, szóval napi 2x tisztítod, bőrradír heti 1-2-3 alkalom az erősségétől függően. A bőrgyógyászok skinorent szoktak felírni, nekem nem hatott, de érdemes kipróbálni, hátha. Mindemellé még egy jó kozmetikus is kellene, bár ez kifejezetten olyan bőrtípus, ami egy-két heget így is hagy, de azért ha televagy vele, az nem normális, szóval keress egy másikat. Az is fontos, mivel dolgozik, mert pl nekem az ilcsitől/gigitől csak rosszabb lett. Sok szerencsét:)

2013. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én megértem a kérdezőt uyagnis nekem is sebes piros szokott lenni. SOk kozmetikusnál jártam már köztük mesterkozmetikusokhoz és mindegyik kezelés után látszódtak a nyomkodás helyei és kb 4 nap mire elmúlik. Ez van , érzékeny a bőröm ezért nincs is kedvem menni kozmetikushoz általában mert mndig úgy kell terveznem hogy akkor a következő napokban ne nagyon legyen programon. De ennek ellenére eddig minden hónapban voltam kivéve most ezt az utolsó két hónapot. De én is a mellett teszem le a voksomat hogy szakemberhez kell járni mert nem fog magától eltűnni kinyomódni sajnos hanem még rosszabb lesz mert jobban felgyűlik.
2013. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kozmetikus vagyok!!!!!!!!!

Őszintén sajnálom és ilyenkor szégyellem magam ,hogy vannak olyan szakemberek a pályán akik nem ,hogy nem javítanak a fiatalok bőrén hanem maradandó kárt is okoznak!!!!!! Ez az eredménye annak,hogy felhígult a szakma és közel nem olyan részletességgel és lelkiismerettel oktatják a szakembereket mint régebben.

Minden ilyen fiataltól a szakma nevében elnézést kérek és szerintem a kollégák akik tényleg céljuk ,hogy segítsenek most egyetértenek velem.

A legfontosabb alapos körültekintéssel és mások véleményét kikérve válasz egy SZAKMÁJÁHOZ ÉRTŐ kollégát. Hidd el sokan vannak. És a legfontosabb bíz meg benne.A bizalom és a közös munka ami a te problémádra gyógyír.Ez lehet hosszú út is ,hogy sikert érjetek idő kell neki,hogy megtaláljátok a megfelelő kezelést, DE NE ADD FEL!!!!!!!!

Meg lehet oldani a bajokat. :-)

Ha elhanyagolod a kezelést akkor nem a kozmetikus hanem te ártasz magadnak.Maradandó nyomok is maradhatnak olyanok mint a bárányhimlő helye.Mély hegek amiket sokkal nehezebb korrigálni vagy ha olyan mély akkor még a plasztika sem segít.HAJRÁ!!!!!

2013. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsò vàlaszolòval egyetèrtek mint "kollèga". Az NEN normális ha megmarad a tisztìtás helye. Megèrtem, hogy kozmetikust keresni nem kellemes, hisz többet ki kell próbálni mire megtalàljuk a megfelelõt ès ki tudja mit tesznek addig a bõrrel, de mègis èrdemes keresni mert lètezik jó kozmetikus.

Az elsô szûrõ lehet a diagnosztika, a hozzá nem èrtõ kozmetikusok általában kihagyják ezt a lèpèst ès csak ùgy kezelnek. Ne add fel.

2013. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!