Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó-e a hajnak a tengeri sós...

Jó-e a hajnak a tengeri sós vizzel való öblítés?

Figyelt kérdés
Tengernél nyaraltam. Világos barna hajam gyönyörűen kiszőkült. nincs az a hajfesték, ami ezt a szép színt visszaadná, ráadásul nem káros az egészségre. Vajon a tengerisós öblítés képes közel ugyanezt a hatást eredményezni a hajjal?
2013. júl. 2. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet,hogy a színét kifakította, de hogy a magának a hajadnak jó, azt erősen kétlem... Kiszívja, kiszárítja,idővel fakó lesz és töredezett...
2013. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon valóban kiszárítja a hajat, ezáltal sprőddé válik és könnyebben töredezik. Meg azért tegyük hozzá, hogy nyaralás alkalmával nem csak a tengervíz szívhatja ki a hajad színét, hanem a nagy dózisú, erős napsütés, ami a parton éri a hajad. :D
2013. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz jót a sós víz a hajnak. Fakóvá teszi, kiszárítja, töredezetté teszi a hajat. A sós víz után mindenképpen hajat is kell mosni, mert káros, ha benne marad.
2013. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A neten ezt olvastam:

"Hogyan hat a tengervíz a hajra? Jó hírünk van! A tengervíz nem olyan káros, mint azt a sótól ragadó hajunk tapintása alapján gondolnánk. A merevebb frizura csak a só borította hajszálak miatt van, a haj dúsabbnak hat, de azonnal és végérvényesen kiöblíthető. A folyamatos - mondjuk egész nyáron át tartó - tengervízi fürdőzés és a napsugarak azonban megteszik a hatásukat, a haj kifakul, szárazzá válik. Hogy ezt megakadályozzuk, úszás előtt kenjük be a hajunkat hajolajjal vagy a olyan hajbalzsammal, amiben fényvédő összetevő is található. Ezek megakadályozzák a só behatolását a hajszálakba."Itt: [link]


Amikor sokat vagyok nyáron napfényben, akkor nekem is sokat világosodik a hajszínem és igazán szép (természetes).

Inkább a napfény az, ami világosítja a hajat, de elképzelhető, hogy valamennyire a sós víz is.

2016. jan. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!