Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókusz- és/vagy extra szűz...

Kókusz- és/vagy extra szűz olivaolaj hajra? Miben segít rajta?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Kókuszolaj:


"Az afrikai nők hajápolásra is használják – állítólag csupán tíz perc pakolás után a haj visszanyeri a természetes fényességét és rugalmasságát. Sokan, akik festik a hajukat, vagy nagyon szálkás a sérójuk, esküsznek a kókusz olaj pozitív hatására."


"Hajápolás: a kókuszolaj a haj és a szaruhártya legjobb természetes tápanyaga. Elősegíti a haj egészséges növekedését, és gyönyörű fényt ad neki. Ha rendszeresen masszírozod a fejbőröd kókuszolajjal, az megelőzi a korpát, kezeli az esetleges tetveket és serkéket, és szabályozza a fejbőr zsírháztartását. Kiváló hajkondicionáló, és segít rendbe hozni a károsodott hajat."


"Erősebbé, fényesebbé varázsolja a hajat…

A modern ember számára mindennapi probléma a száraz haj. A napsugárzás, a hajszárítás, a légkondicionáló berendezések és a környezetszennyezés egyaránt szárítják a hajat és a fejbőrt. Ettől a haj elveszti fényét, és töredezetté válik, a fejbőr pedig korpásodik. A száraz haj gyakran hullani is kezd. A tápanyaghiány (például E-vitamin hiány) gyors őszüléshez és kopaszodáshoz is vezethet. Ezek a problémák mind orvosolhatóak a természetes kókuszolaj használatával."


"Kiváló haj és bőrszépítő anyag (külsőleg és belsőleg is). A kókuszolaj csillogóvá varázsolja haját, védi a töredezéstől! A termékben található laurinsav közeli rokonságban áll a haj proteinjeivel, képes behatolni a hajszálak és a bőr belsejébe."



Extra szűz olívaolaj:


- az egyik legjobb módszer a hajhullás megelőzésére és gyógyítására

- elősegíti a fejbőr egészségét

- kezeli a kémiai károsodást szenvedett hajszálakat,

- így elősegíti, az egészséges növekedését

- kondicionálja a hajat (fényessé és puhává teszi)

- a gombaellenes és antibakteriális tulajdonsága van, ezért könnyen megszabadulhatunk a korpától és a fejtetűtől

- táplálja a hajat

- megszünteti a haj szárazságát

2013. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De jó :)

Nagyon szépen köszönöm!

2013. aug. 24. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Én használom mind a kettőt hajmosás előtt. Egyszer ezt, következőnél azt. Tényleg nagyon jó, ezekkel tudtam végre szép hosszúra megnöveszteni a hajam, mert nem szárad ki és nem töredezik :)
2013. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint hogyha elkezdem használni akkor alkalomadtán nyugodt szívvel vasalhatom, göndöríthetem?

Mert igazából azért félek mind a kettőtől, még csak ritkán használni is, mert nagyon töredezik tőle a hajam.

2013. aug. 24. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vasald, göndörítsd mellette se. Nekem 1 használat is meglátszott a extra vékony szálú hajamon, töredezett a vége tőle. Úgy értettem azt, hogy nem töredezik az olaj mellett, ha nem teszed ki semmilyen kárnak pl a vasalás, hajszárítás. Tovább bírja hajvágás nélkül.
2013. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, értem.

Még egyszer, nagyon szépen köszönöm :)

2013. aug. 24. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű hővédő készítményt használtok, illetve hajlandóak vagytok kicsit több pénzt kicsengetni egy hajegyenesítőért, vagy göndörítőért, akkor nem fog kárt tenni a hajatokban.

Itt az a baj, hogy az amúgy is beteg, gyenge, száraz hajat, rossz minőségű védelemmel látjátok el (ha ellátjátok, és emellett silány "gépekkel" károsítjátok őket.

Ha kialakítottad a megfelelő hajápoló rutinodat, és felerősödtek a hajszálaid. Akkor az alkalmi hajformázástól nem lesz semmi baja.

Érdemes fodrász véleményét kikérni mind a hővédő, mind a műszaki cikkekkel kapcsolatban. Persze a fodrász jó ha képben van...

Én a fodrászomtól örököltem meg a saját hajegyenesítőjét, mert ő nyert egy másikat magának. És mióta az előkezelt hajamra ezt használom semmi baja!

Illetve én is felváltva használom a kókusz és olívaolajat. Csak én hetente váltogatom, illetve van 1 állandó argánolajas hajolajam is, amit hajmosás után kell felkenni (nem kimosandó). És mi 4en fantasztikusan harmonikus életet élünk.

2014. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!