Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Körömerősítés házilag lehetséges?

Körömerősítés házilag lehetséges?

Figyelt kérdés
folyton letörik a körmöm mit tudok tenni?
2009. nov. 1. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
citromos vízben áztasd, mindennap 10-15 percig, ne mosd le. Erős lesz.
2009. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. nov. 1. 14:40
 3/7 anonim válasza:
A kérdezőtől kérdezném, hogy bevált-e ez a módszer?
2010. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is letört mindig a körmöm,(Mindent leírtam amit akörömmel kell csinálni, ne érdsd félre) azóta ezeket csinálom:


- Tísztítás (ez az alap) köröm kefével. (mindeb nap)

- Majdnem teljesen kifacsart fél darab citromba rakok egy kis mézet, és abba mártogatom az ujjaimat. Olyan negyed óra, fél óraáig. (Minden nap)

- Egy kis étolajba mártogatom az ujjaimat negyed óra, fé órára. (Minden nap!) Ha van olíva olajoda, akkor azt használd, az hatásosabb, de én étolajba szoktam.

-Ne vágd a körmöd, hanem inkább reszeld! (szal ha lell, akkor reszeld le!

- Van valamilyen köröm csiszoolóm, vagy polírozóm, vagy mi, azzal szoktam minden nap át csiszolni.

- Meg persze levágom a körmömnél a bőrt!

- És hogy tényleg olyan legyen, mintha francia manikűrözve lenne, áthúzom fehér köröm ceruzával ( Dm- ben lehet kapni!

- Körömlakkot hanyagold!( Remélem érthető volt amit írtam!)


Eredmény: Szép fényes és erős lett a körmöm, olyan mint ha belenne átlátszó lakkal festve.( Bár nekem egyébként is csillogó volt a körmöm, de most tényleg olyan mintha belenne festve!


Sok sikert!

2010. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Az előttem íróhoz csatlakoznék,a polírozás hihetetlenül jót tesz a körmökkel! A boltban 300-400 Ft-ért már lehet kapni egyszerűt, nekem a legelső (júniusban kaptam keresztanyámtól használtan) még mindig teszi a dolgát. :) Igaz, egy kicsit kopottas, ezért vettem újat, ha végleg elhasználódna!:D A polírozásnál arra figyelj, hogy ne nagyon használd a durvább réteget (inkább csak formázáshoz) mert akkor elvékonyítod a körmödet (csak minimálisan használd). Én kétnaponta használom, arra figyelek, hogy egy héten csak egyszer használom a durva felületű részt. A többi napokon csak fényesítem.

Azt elfelejtettem mondani, hogy kétféle polírozóm van. Az egyik (amit kaptam, és ahhoz hasonlót is vettem)enyhébben fényesít, a másik viszont tükörfényessé teszi a körmöket. Ha lehetőséged nyílik rá, szerezz be kétfélét! :)

Én mondjuk szoktam használni színtelen körömlakkot, ami körömerősítőnek van írva... Remélem, tudtam segíteni valamennyit a módszeremmel. :)

(megj.:eddig a körmöm rögtön letört, ahogy nőtt egy picit, most pedig majdnem eléri a legkisebb műköröm méretét!!:)

2010. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám van, és sem körömerősítő lakk,sem

béres csepp, semmi nem segített rajta.

Viszont észrevettem a körmeimem most szeptemberben, hogy minden reggel szilvalekvárt eszek és azóta eltelt egy hónap és a körmeimen semmiféle betörés nincs. AZt olvastam, hogy az A-vitamin valamint a C-vitamin hiánya okozza a töredezést és a gyengeséget. A körömnél és a hajnál egyaránt. A körmeim soha életemben nem voltak ilyen egészségesek és erősek. Pedig nekem voltak állítom a legreménytelenebb körmeim a világon.

2011. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt nem olvastam szinte sehol, de sajnos tapasztalom, hogy a bél állapotára utal. Pár hete vastagbél gyulladásom volt, bizony némelyik körmöm csíkos, vagyis bordás, valamint állandóan letörik, be szakad és ez bizony a vastagbél állapotára utal. Pedig olyan körmei voltak, mintha műköröm lett volna. Enni is kell az A vitamint, ásványi anyagokat, és persze a fent írták ápolás is szükséges.
2022. máj. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!