Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudom gyorsabban...

Girl9686 kérdése:

Hogyan tudom gyorsabban növeszteni a hajam?

Figyelt kérdés

kipróbáltam már többféle módszert , samponok balzsamok gyógyszerek , van akinek valamitől jobban nőtt a haja ?

válaszokat előre is köszönöm :)



2013. szept. 24. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
sokaknak nem fog tetszeni a válaszom :D az én hajam akkor kezdett el rendesen nőni, amikor végre rászántam magam, hogy 2 havonta vágassak a végéből. Így megelőzhető az elvékonyodás, a töredezés, és a hajhagymák is jobban működnek, ha nincs ott az száraz és egészségtelen haj. Egyébként erre még rásegíthetsz ricinusolajjal, viszont ha azt veszed észre, hogy hullik tőle a hajad, akkor inkább ne csináld. Én havonta 1-2 alkalommal teszek ricinusos pakolást a fejbőrömre, a hajvégekre gyakrabban. Samponból és balzsamból a legjobb, ha beszerzel szilikon- és szulfátmenteset. Sokan ajánlják a DM-es Alverde termékeket, én még egyelőre nem vettem, mert kicsit drágállom, de lehet, hogy megéri beruházni rá... :)
2013. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azóta nő nagyon a hajam, mióta 2,5-3 havonta vágatom. Plusz odafigyelek arra, hogy mit eszem (sok zöldség, gyümölcs, gabonafélék) és rengeteg vizet iszom :)
2013. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért arra figyelj, hogy csak akkor kell vágatni, ha töredezik a vége (de akkor muszáj), amúgy teljesen felesleges, hiszen attól hogy vágatod, nem nő gyorsabban. Az olajos pakolások, a szilikon elhagyása, a fejbőrmasszás, a hajöblítők, vitaminok (nem kell kifejezetten hajvitamin, hanem elég egy b komplex, vagy biotin, stb) sokat segítenek. A széttöredezett hajvégeket vágasd le mindig.

Az is fontos, hogy ne vasald, szárítsd, ne húzza a hajadat a hajgumi, ne fésüld műanyag kefével (fa vagy vaddisznósörte a legjobb, vagy a tangle tweezer) Ha fested, akkor lehetőleg minél kíméletesebb festékkel tedd, lehetőleg ne szőkítsd, vagy hennát is használhatsz, az még ápolja is a hajadat. (csak a növényi por, az ilyen hennacolor, meg venita az szörnyű...)

A szokásos egészséges kaja&sport (lehetőleg nem úszás:D)&sok folyadék persze itt is számít.

Ha hullik is a hajad, vagy tényleg nem nő egy centit se, akkor egy vérvétel/hormonvizsgálat is esedékes lehet.

2013. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

engem nem zavar ha vágatni kell , ha ettől jobban nő akkor rendben :D

2013. szept. 25. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!