Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Barna haj elképzelhető vörös...

Szandy21 kérdése:

Barna haj elképzelhető vörös árnyalat nélkül?

Figyelt kérdés
Csak olyan írjon, aki tényleg ért a hajakhoz vagy már volt ez ügyben bármilyen tapasztalata! Szóval az a problémám, hogy barna hajat szeretnék, de sosem jön össze úgy az elképzelt hajszín, hogy ne legyen vöröses árnyalata:S Én utálom a vöröset szóval tényleg nagy problémát okoz ez nekem! Kérdezve a fodrászomat, az a válasz jön rá hogy minden barna szín kikeveréséhez szükséges a vörös. Aztán egy másik időpontban megkérdezem ugyanezt akkor azt mondja, hogy ha vörös pigmentes a hajam akkor nem fogja semmi úgy befedni, hogy ne legyen vöröses árnyalata is. Szóval nem értem ezt! Beszéltem ma egy másik fodrásszal aki tanácsolta a hajam radírozását ( hozzáteszem kb.10ezer forintért) és akkor azt mondta elérhető olyan árnyalatú barna amilyet szeretnék vörös szín helyett! Most ez már tényleg csak 10 ezer vagy afölötti összegből lehetséges? Lehetséges egyáltalán? Vagy akkor is úgy jönnék el h kiadtam 10ezret egy vöröses hajra? ( egyébként 5-6 ezerért szoktam fodrászhoz járni) Köszönöm előre is a segítségeket!
2013. szept. 29. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az összes (nem csak barna) hajfestékbe amit mostanába gyártanak mindegyikbe van vörös, mert az adja meg a haj csillogását. A régi hajfestékekbe pl régen a palettébe nem volt vörös, de a mostaniakba már van, én is mogyoróbarnára festettem be a hajamat és napfénybe vörösnek néz ki... max annyit tehetsz, hogy elmész egy jó fodrászhoz és ő maga kikever neked egy barna színt, nem pedig dobozos hajfestéket veszel. Tudom, hogy drága, de így elkerülheted a vöröses hatást.
2013. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Válaszodat! Hát éppen azért nem értem ezt mert én csak régebben festettem itthon a hajamat magamnak mikor fekete voltam mert azon nincs mit elrontani...viszont mióta barna hajú vagyok mindig elmegyek fodrászhoz, hogy szép legyen de aztán mindig elégedetlenül jövök ki:S Pedig direkt kérem, hogy ne legyen vöröses a hatás...mégsem tud kikeverni olyan színt:S ezekkel az érvekkel:S
2013. szept. 29. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen árnyalatot akarsz, én kipróbáltam a palette Color Shampoo fekete csokoládé nevű egészen sötétbarna festéket, de az tényleg maradéktalanul barna volt mindenféle vörös szín nélkül, viszont ha ráfestettél olyan barnát aminek vöröses az árnyalata nem tudom mennyire fogja befogni. Én is inkább elmennék egy jó fodrászhoz és befestetném ha annyira ezen múlik a dolog.
2013. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én fodrászhoz járok és ott van ilyen tapasztalatom! 5-6 ezret adok ki rá havonta/2havonta...szóval nem sajnálom rá a pénzt viszont 10et nem tudnék kiadni sajnos:S A fodrász mondta ezeket...mint ahogy ezt már leírtam!
2013. szept. 29. 18:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha vörös árnyalatú barnával festik nyilván vöröses lesz. Hamvas barna is létezik. Ezzel kell festeni. Ha a hajadban is van vörös pigment, ami valószínű hogy van, akkor le kéne szívatni először hogy ez eltűnjön. Ezután kell festeni a hamvas barnával. Így nem lenne vöröses.

Én ezt itthon csináltam, kb 3000 ft-ból megvan az egész.

Szőkítőpor + oxi kell, meg a festék. Minden fodrászkellékesből, nem bolti dobozos vacak.

A fodrászodat meg cseréld le ha nem képes olyan színt festeni amit kérsz. 5-6ezerért már egy jó fodrász vöröses hajból is fest hamvas barnát.

2013. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Holnap megyek fodrászhoz és kipróbálom ezt a hamvas barna színt:)
2013. okt. 1. 15:51
 7/10 moment88 válasza:
100%
1. Leszívatod. 2 közép szőke 1 doboz+ kék mixton 1/3 doboz, 3 max egy 20-25 percig hagyod rajta és kész... hamvas világos barna. Itthon csináltam, nem volt nagyon bonyolult és nem hazudok kijött 2000-ből. Ha otthon szívatod le a hajad... 1 ne kérj meg egy idiótát, hogy segítsen. Mivel nem az ő feje nem úgy fog hozzá állni. 2. Nem két perc az egész. Kell 2 tükör. szét kell osztani a hajad területekre és szigorúan csak a végével kezd és MINIDIG nézd, hogy milyen a szín közbe. Szóval ha elmész tévét nézni meg fogsz lepődni. A hajtőnél meg nagyon oda kell figyelni, nekem nagyon sötét a hajam a hajtövem le volt nőve, komolyan mondom 5 perc alatt leszívta amennyire akartam. Azt meg soha ne a fejed tetején kezd. Tök jó lett.
2014. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha hajfestéket veszel akkor 00-ra végződjön, azok a természetes árnyalatok.. Én évek óta Palette középbarnával festem és egy vöröses hajszálam sincs. Mogyoróbarna, csokibarna stb MIND VÖRÖSES!!
2014. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocsi, világosbarnával festem, mert attól lesz középbarna, elírtam (: előző voltam.
2014. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a poszt több mint 10 éves, de egyes fodrászok még a mai napig nem tudnak úgy kikeverni barna színt, hogy az ne legyen vörös.

Szándékosan fodrászhoz mentem, h “professzionálisabb színt” kapok, azaz olyat amilyet elmondok. Az első festéskor kiválasztottam egy színt, amit kicsit változtattunk a fodrászom tanácsára, mondván, h az nekem nagyon sötét lesz, finomít a színen. Belementem, bár én imádom a sötét hajszínt, legszívesebben azonnal feketére festettem volna 😂 Szóval befestettük, a székben nem látszódott a “mellékes” árnyalata (mások a benti és a kinti fények), csak a férjem jegyezte meg amikor haza jött és meglátta, hogy “nagyon jó vöröses”. Kimeresztettem a szemeimet amikor meghallottam, h “vöröses”, majd meggyőződtem, hogy tényleg olyan.

Következő festésnél kértem, h szedjük ki a vörös színt, nem tetszik. Kivettük, de az előzőből ami megmaradt, az még picit átütött. A következő festésnél újra belekerült egy vörös tónus…

Ott eldöntöttem, h káros vagy sem, ilyen zsákbamacska alapon nyugodtan vásárolhatok drogériás terméket a töredék árából (hátközépig érő hajam van), valamint én nem vettem észre, h a hajszerkezetem egészségesebb lett volna mint pl. amit régebben használtam Palette “samponos” hajfestéktől. Egész egyszerűen ez genetika. Ha olyan a hajad ami könnyen roncsolódik, azt a fodrásznál sem úszod meg, max esetleg minimálisan.

Szóval összességében én nem láttam értelmét a “professzionális” hajfestésnek, mert nem azt kaptam amit akartam.

jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!