Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hámló, száraz, tág pórusú,...

Hámló, száraz, tág pórusú, zsíros, mitesszeres a bőrőm, se bőrgyógyász, se kozmetikus se táplálkozás reform nem segít. Sok kozmetikumot kipróbáltam de semmi. Valakinek sikerült hasonló problémával megoldást találni?

Figyelt kérdés
24/L vagyok, az átlagnál jóval egészségesebben táplálkozom, sok tea, zöldség, gyümölcs, minimális cukor, kevés husi. Jelenleg heti 2x radirozok, ez azegyetlen amitöl kicsit jobbnak érzem a bőrőm. Hidratáló/pórustisztító/összehúzó naturkozmetikumra vágyom, merrt könnnyen kiszárad a böröm és nagyon hámlik :( de az eddig próbáltaktól csak csillogtam.. :( köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 6. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján vízhiányos kombinált bőröd van.


Lemosóból olyat keress, ami nem szárít. Inkább krémes lemosót, mint a "csikorgóan tiszta" érzést maga után hagyó gélest.

Hidratálóból zsíros krém helyett vízbázisút válassz.

Pórusösszehúzóból ne alkoholost.

Ha lemosod, letörlöd az összes zsírt, csak még jobban zsírosodik a bőröd.


Nekem is ilyen a bőröm, de mióta ezeket betartom, sokkal jobb.


Ó, tényleg: fizikai, azaz szemcsés radír helyett sokkal jobb a kémiai.

Mitesszeres és egyben száraz plakkos bőrre AHA&BHA kombinált peeling.

Mitesszerekre, tág pórusokra még a C-vitamin szérumot ajánlom.

Hidratálásnak hyaluronsavas termékeket.

2013. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! próbálok olyat keresni amiben lehetőleg csak természetes dolgok vannak, pl. vízbázisú hidratálót még nem találtam ami viselhető árú.
2013. okt. 31. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!