Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kopaszodni fogok a szőkítéstől?

Kopaszodni fogok a szőkítéstől?

Figyelt kérdés

Ugye a homloka és a haja "találkozásánál az első pár sor hajszál majdnem mindenkinek gyengébb, vékonyabb. Egy ideje észrevettem, hogy szőkítés és hajfestés után ezek a vékonyabb szálak még vékonyabbak, mindig letörnek így nem is nőnek, és mintha ritkulnának is. Olyan fél centivel beljebb már semmi baj nincs, de ezek a vékony hajszálak mindig megfogyatkoznak. Aztán egy idő után már nem tűnik fel, lehet hogy elkezdenek nőni, de mikor a következő hajfestés után megnézem, megint fura lesz. Ezek képesek elfogyni? Vagy már most is fogynak? Mi lesz, elfogy a hajam elölről, ha nem csinálok valamit? Most eléggé ráparáztam erre. Szóval járt valaki már így, és ez egy múló állapot vagy egyre rosszabb lesz, vagy ilyen szinten marad? Köszi előre is aki válaszol!!!!

(9%-os oxival szőkítek és úgy jön rá a hajfesték)



2013. nov. 30. 23:19
 1/5 anonim válasza:

A családomban és baráti körömben is vannak akik évek óta szőkítik a hajukat, (illetve jómagam is szőke voltam pár hónapig) és nem tapasztaltam/hallottam volna olyanról, hogy emiatt kopaszodnának. De mivel a szőkítés alapból eléggé megviseli a hajat, közvetlen festés után szerintem idő kell neki még "helyrerázódik", és lehet azért tapasztalod ezt.

Viszont ajánlani tudom a ricinus olaj és/vagy Amla hajolaj használatát. Mindkettő nagyon szépen erősíti a hajat, és én pl. pár hónapnyi használat után észrevettem, hogy elől a babahajam sokkal sűrűbb lett tőle.

2013. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9-essel szőkítesz, és utána megint 9-essel kened fel a festéket? Az már sok. Gyengébb nem elég? Nem lesz szép szőke?

Tényleg lehet olyan, hogy a hajszálak letöredezhetnek a vegyszeres beavatkozástól. Az én hajam is szőkített, és mivel mindig a jobb oldalamon alszom, azon az oldalon jobban megkopik.

Próbáld meg a kontúrt óvatosabban szőkíteni, azok a vékony hajszálak amúgy is könnyebben világosodnak.

2013. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, hogy a babahajakra csak a legvégén kenem fel majd legközelebb a festéket. Amúgy 9-essel szőkítek, de utána a festésnél a saját előhívóját használom a festéknek, az nem tudom hányas, nincs ráírva. Viszont emlékszem, hogy régebb megpróbáltam 6-ossal szívatni, de látszott a csík, ahol lenőtt, kivilágosította ugyan de attól még látszott hogy sötétebb maradt, és utána a festék se fedte el teljesen. Vagy próbáljam meg 6-ossal szivatni és hagyjam rajta tovább? A több ideig rajtahagyott 6-os kevésbé káros, mint a normál ideig rajtahagyott 9-es?
2013. dec. 3. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, mindenképpen. Inkább kétszer szívatni a gyengével, mint egyszer erőssel.

A bolti szőkékhez minimum 9-es oxit adnak.

Ha nem volt megfelelő a szőkítés eredménye, akkor vagy nem volt elég ideig rajta a hajadon, vagy gagyi szőkítőport használsz. Vannak már tök jók, amik gyenge oxival is képesek akár 8 árnyalatnyit felvilágosítani károsodás nélkül.

2013. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A szőke és a fekete haj festése a legveszélyesebb a haj szemponjából.Mert ez a két véglet.Szerintem magas az a 9%-os hidrogén,sok a hajadnak.

Simán leégeted vele a hajad. Bízd fodrászra szerintem.

2013. dec. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!