Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért feketül a hajam?

Miért feketül a hajam?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, világéletemben természetes világosszőke voltam, festeni se festettem. A napokban találtam egy fekete hajszálamat, aztán egyre többet, de ezek még pár centisek, most nőttek, nem pedig befogta őket valami. És jóval erősebbek is, mint a szőke, vékony hajszálaim.

Ma egy néni is megjegyezte, hogy alul milyen világos a hajam, felül meg mennyivel sötétebb. Miért van ez? Mi okozza? Kíváncsi vagyok, és bosszankodó.



2014. jan. 13. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, ez mitől lehet, talán hormonális és egyéb változások miatt. Tény, hogy ahogy öregszünk, a hajszálak is vastagodnak kicsit, majd megint vékonyabbá válnak. Nálad a festékanyaggal is lehet valami, ha tényleg fekete, nem csak sötétebb szőke/barna. Ez valami átmeneti állapot lehet, ráadásul tél is van, nem éri nap.

Szerintem fesd át a hajadat az eredeti hajszínedhez hasonló árnyalatú hajfestékkel, ha nagyon bosszant.

2014. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Átfesteni nem fogom. :)

Valószínű akkor a hormonok, erre nem is gondoltam! Már régóta hormonzavaros vagyok (nőgyógyász és endokrinológus is megmondta, hogy fel van borulva a hormonháztartásom), és akk úgy látszik ez már a hajamra is ráment. :)

2014. jan. 14. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. Akkor valószínűleg ez is közrejátszik. Tapasztalatból is mondom, hogy meglepő, mennyi mindenre kihatnak azok a fránya hormonok. :)
2014. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni ellene? (hajfestésen kívül)
2014. jan. 21. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!