Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A melírozott haj is besárgulha...

A melírozott haj is besárgulhat? Elég világosra sikerült a melír, ha nem mosom hamvasító samponnal, később sötétebb lesz, esetleg sárgás?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 11:05
 1/7 tubifex ***** válasza:
igen. hamvasítani kell! hamvasító sampon jó rá. a kallos-nak van pár száz forintért ezüst dobozos,kék cimkés. fodrász kellékesben lehet kapni. nagyon jó, csak vigyázni kell vele,mert nagyon hamvasít.
2014. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 2 évig melíroztattam a hajam. Nem sárgult be, nem sötétedett be. Ugyanis az eredeti színét (barna) szívták le szőkére, vagyis a szőke szín nem egy rávitt festék, hanem a hajam leszívott színe.
2014. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem se sárgult be, bár nekem csak a pár milliméteres része szőke a hajamnak.
2014. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szőkítés eredménye mindig sárgás lesz, ez a hajban található pigmentek miatt van.

A fodrászok a szőkítéssel csak előkészítik a hajat a további színezésre-festésre. Melír után is meg kell adni a megfelelő árnyalatot a hajnak, legalábbis így kellene történnie.

2014. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindig csak szivatást kértem, festést nem szőke melírnál, és szép színe volt úgy is.
2014. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szép szín relatív. Ami egyiknek nem felel meg, az a másiknak tökéletes.

Sötét hajból nem lehet szép szőkét csinálni, sárgás lesz. Ha világosabb a haj, már lehet jó színe, hisze eleve kevesebb a hajban a vöröses pigment.

2014. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, nekem sötétszőkében volt a szivatott melír, ez igaz. Olyan volt, mintha kiszívta volna a nap. Másnak lehet, hogy más lesz az eredmény.

De! A natúr szivatott melír nem sárgul be. Vagy eleve sárga, vagy ha nem, nem változtat színt. Ha sárga volt leszivatott állapotában, és arra került hamvas festék, a hamvasság kophat, és átüthet a sárgásság, ezért 2-3 mosásonként lehet hamvasító sampont használni, hogy szép hamvas maradjon. Viszont gyakori használat esetén belilulhat, kékülhet a haj, és az már szerintem gusztustalan.

2014. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!