Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókuszzsír hajra, arcra,...

Kókuszzsír hajra, arcra, szempillára?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a kókuszzsírnak jótékony hatásai vannak, ezért ki szeretném próbálni. Főleg külsőleg alkalmaznám. A hajamra hogyan, mivel vigyem fel? Ha az arcomra szeretném használni, elég ha alapos arctisztítás után bekenem vele vagy sóval összekeverve bőrradírként használjam? Igaz, hogy jótékonyan hat a szempillák növekedésére is? :)
2014. febr. 27. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az arcomra nem kenem, mert zsíros a bőröm, de hajra tényleg jó! Mosás előtt pár órára felteheted pakolásnak (tenyeredben vagy edényben olvaszd fel, és oszlasd el a hajon, a tövét hagyd ki), utána samponnal öblítsd le. Mosás után hajvégápolónak is használható, kb. egy fél kisujjkörömnyi darabot olvassz meg a tenyeredben, és oszlasd el a törölközőszáraz hajad végein. Szempilla ügyben nem tudok segíteni, de ártani biztos nem árt. Testápolásra is használható.
2014. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kókuszzsír valóban sok jótékony hatással rendelkezik, de arcra mégsem ajánlom, mert pattanásokat idézhet elő - magas a comedogén indexe.
2014. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én használom mind hajra,mind szempillára,nagyon jó,valóban hatásos!

Bőrömre nem használom,hátha pattanásos leszek tőle.

Hajra én úgy szoktam,hogy veszek ki belőle,a kezem melegétől megolvad,majd belemasszírozom a fejbőrbe,és a hajvégeken is eloszlatom. De én keverem ricinusolajjal,és olívaolajjal is!

2014. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bőrre ne tedd, mert a zsír nem pótolja a vízhiányt! Egy jó krém vizes és zsíros fázist is tartalmaz. Ráadásul magas a komedogén indexe, szóval ha van rá hajlamod, pattanásos lehetsz tőle.

Hajra fantasztikus, én is használom, kézzel oszlatom el.

Szempillára én ricinust használok, nem tudom mennyivel jobb vagy rosszabb nála.

2014. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!