Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen nőről mondható el az...

Milyen nőről mondható el az hogy ápolt? Ezek hozzátartoznak az alapvető ápoltsághoz: szoláriumba való járás, műszempilla, természetesnek ható szemöldöktetoválás, műköröm, festett haj?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 15:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Ezek egyike sem tartozik az ápolt nő fogalmába.

Aki természetes, az is lehet ápolt. Ha mosakszik, rendben áll a haja és a ruhája, az elegendő. Csak nem követi a divatot.

2014. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta, rendes ruhák, cipő. Ápolt haj, nem zsíros, nem nőtt le a festék, nincs össze-vissza festve. Ápolt kezek, nem lepattogzott körömlakk, tiszta körmök, nem túl hosszú karmok. Kiszedett, nem elburjánzott szemöldök.

Amiket te írtál, azok nem szükségesek az ápoltsághoz.

Sőt lehet valaki ápolatlan attól, hogy barna, műszempillája van, műkörme, szemöldöktetoválása és festett haja. Ezzel mind lehet akár igénytelen is. Mert a műköröm is lehet ízléses, de közönséges is. A szemöldök sem mindegy, hogy hogy van megcsinálva. Műszempilla is lehet természetes, de olyan is, amiről 15 méterről látod, hogy mű, meg össze-vissza le van már nőve. Hajfestést is nagyon könnyű elrontani. A narancsos-szürkés szoláriumot túlzásba vivőkről meg ne is beszéljük :)

2014. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%

Igen, ezek hozzátartoznak, bár nem az ápoltsághoz, hanem az igényességhez. Az ápoltság az más. Az az h sose zsíros a haja, sosincs lenőve, nem töredezett, a színe élénk, csillog (egészségesnek tűnik). A körme sosincs beszakadva, lerágva, nincs lekopva a lakk, a szemöldöke tökéletesen ki van szedve, nem egy dzsungel. A bőre nem fakó, sápadt, a szeme nem karikás, az arca nem pattanásos.

Azért talán az elmondható, hogy amiket leírtam, azok elérésében viszont elég sokat segítenek a kérdésben felsorolt dolgok... műköröm, szemöldöktetoválás, télen egy nagyon kevés szoli. De ide sorolnám még a sminket, gyakori fodrászhoz járást. Ezek sok embernek "mű" dolgok, pedig ha nem viszi túlzásba az meber, hozzásegít az ápoltsághoz. Nem ettől leszel ápolt, mert attól még lehetsz büdös, vagy a ruháid lehetnek szakadtak.

De a műköröm például egyszerűbbé teszi, h ne kelljen 2 naponta a körmöd ápoltságával foglalkoznod, hanem párezer Ftért, havonta egyszer átruházod ezt másra.

2014. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó! Akkor ezek szerint én ápolt, de igénytelen vagyok. A szoli, műszempilla stb ezek mind sallangok. Az ember javíthat valamennyit vele a megjelenésén, de bizony ronthat is, mert sokan nem tudják hol a határ.


Ápoltság: tiszta ruha, napi fürdés, tiszta fogak, tiszta körmök, nem zsíros haj, szőrtelen hónalj, lábak. Ezen felül deo használata.

Szerintem ezek az alapvetőek. Illetve az ápoltsághoz tartozik a bőrápolás is, tehát ha valaki pattanásra hajlamosabb, akkor törődjön a bőrével. A többit már fent említették.

2014. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Dehogyis tartoznak hozzá! Úgy is mondhatnám, hogy pont ellenkezőleg.


A szoli egészségtelen, öregíti a bőrt, hozzájárul a bőrrákhoz is.

A műszempilla alkalomra oké, na de a mindennapokra? Erősen túlzás.

Szemöldöktetoválás? Ha kihullt a kemótól és nem nő vissza, akkor talán. Magyarán csak végső esetben.

Műköröm? Lakkozni se kell ahhoz, hogy szép ápolt legyen. Elég ahhoz egy olló/csipesz és egy reszelő.

Festett haj? Ízlés dolga. Szerintem a természetes, eredeti hajnál nincs szebb, ha egészséges, ápolt.

2014. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
3%

4-es: te tipikusan az a típus lehetsz, aki irigységből plázacicának meg "műnő"nek titulál mindenkit, aki körmöshöz v kozmetikushoz jár, v drágább ruhákat vesz...

atán utána siránkozik meg nem érti h a "pasiknak miért ezek a nők kellenek"

egyébként pont azt a 2-t emelted ki, amit én se tartok lényegesnek. a szoli max télen egy szűk rétegnek, akinek a bőrén nagyon meglátszik a sápadtság. műszempilla, sztem is fölösleges, mondjuk ez is olyan, h ha amúgy naponta használ valaki szempillaspirált, miért ne csináltathatna, de amúgy ugyanaz a 2, meg nem az ápoltság része.


egyébként ja, lehet h nem vagy igényes. bár nem írtál róla h hogy nézel ki de ha te mondod...


ápoltnak lenni könnyű és alap feladat, igényesnek lenni baromi sok idő.


most így a 21. században a napi fürdést (ápoltság) hadd ne hasonlítsuk már a teljes megjelenéshez (igényesség) amire már csupán a megtervezésére külön szakma született (stylist), hogy a megvalósításra szakosodott szolgáltatásokat ne is említsem.


az h igényesen kiválasztod magadnak, és nem csak a H&M-ből találomra magadra kapsz vmi leárazott vackot, megveszed a ruháidat, már az is rengeteg idő, és pénz.

ugyanígy igényesség az, amikor valaki nem elégszik meg azzal h ilyen szürkés-szőkésbarna seszínű haja van, hanem befesti mondjuk olyan színre, ami kicsit jobban áll neki.

a műkörmöt már leírtam, hogy miért is jó, de amúgy van egy csomó munkahely, ahol elvárják. most akkor vagy ők hülyék, vagy tényleg igényesebb és kényelmesebb a műköröm, mint naponta lakkozni, másnap leszedni és újralakkozni, stb... és a lakk kb egy mosogatástól lekopik míg a műköröm gyakorlatilag 3 hétig tökéletes marad... tehát hozzásegít az ápolt hatáshoz.

a szemöldöktetkó megin olyan, h van aki szerencsés és szép szemöldökkel születik, valakinek elég szedetni, de valakinek mondjuk olyan kevés v olyan hülye íve van, h jobban jár egy szemöldöktetoválással. ami a tévhittel ellentétben nem csak egy olyan ronda, kékes színű, rajzolt csík lehet, hanem lehet szépet is, amiről meg sem mondod, h mű. ez már erősen az igényesség kategória, hiszen lehetsz ápolt amúgy hülyén kinéző szemöldökkel is, meg neon színű pink ruhában is lehetsz ápolt, csak a (divat terén) nem fognak igényesnek mondani.

2014. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"a műkörmöt már leírtam, hogy miért is jó, de amúgy van egy csomó munkahely, ahol elvárják"


Csak egyet említs, hogy még véletlenül se olyan irányba váltsak szakmát!

2014. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bárhol elvárás a műköröm.

Nekem természetesen szép a körmöm, a formája is, nem is törik. Szerencsés vagyok. Ezért sose csináltatnék műkörmöt.

Hetente egyszer lakkozom, nem kopik, ha megfelelően csinálod és megfelelő lakkot használsz. Egy héten egyszer meg nem esik nehezemre foglalkozni.

Amiket a kérdező írt, nem tartoznak hozzá az ápoltsághoz és az igényességhez sem. Csak segíthet azokon, akikkel a természet nem volt olyan kegyes.

2014. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Amennyire én látom a Tesco pénztárosoknál elvárás a műköröm. De az biztos, hogy nem értelmiségi szakmákban.

Amúgy a természetes nők szebbek. A szoli káros és undorító nem természetes színt ad, a műköröm gáz. A szemöldöktetkó lehet jó, a festett hajjal semmi baj.

2014. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem aki szoliba jár az inkább igénytelen kategória, hamar ráncos, száraz, sárgás bőre lesz tőle. A többi lehet igényes és igénytelen is... attól függ hogyan van megcsinálva, illik-e az emberhez.
2014. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!