Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Heti hányszor "egészséges"...

Heti hányszor "egészséges" hajat mosni és szárítani? FONTOS!

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2009. dec. 26. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én általában kétszer szoktam mosni, és szárítani is, de gondolom ez egyénenként változó. Nekem ennyire van szükségem. Inkább kevesebbszer mosd meg, mint többször. Sokan úgy hiszik az a jó, ha rákennek mindent a hajukra, de ez a sok vegyszer árt a hajnak. Ha többször akarod mosni, használj gyógynövényes készítményeket, és ne a legmelegebb fokozaton szárítsd.
2009. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2x
2009. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Heti egyszer,vagy kéthetente egyszer.A sűrű mosástól kiszárad a fejbőr,és zsírosodik a haj.A különféle vegyszerek csak rontanak a hajadon.
2009. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

2hetenete 1×?:O úristen milyen fejed lehet neked:O

hosszu vagy rövi ahajd van? ettől is függ..nekem nagyon hosszú hajam van és hetente kétszer mosom általában...ritkán 3×...

de ha neked nem zsírosodik, akkor mosd minnél kevesebbszer...

2009. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Derékig érő hajam van, de eléggé könnyen töredezik... :(

Mostanság heti 1szer mostam meg, de az utolsó 3 napban már szörnyen nézett ki, zsíros volt meg minden.

Szóval nem tudom hányszor moshatom és száríthatom bűntudat nélkül...

2009. dec. 26. 16:18
 6/9 anonim válasza:
74%
nemtudom, de én 2 naponta szoktam :) max 3.
2009. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 2 naponta mosom, de van amikor naponta mosom,attól függ hogy néz ki.
2009. dec. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
A haj olyan mint egy vízigényes növény. Tehát a sok hajmosás NEM árt a hajnak, az átlagos samponokban lévő kemikáliák annál inkább. Ezen kívül a hajadon kiválóan megtapadnak a porszemek és egyéb szennyeződések, amelyek nagyon is károsítják a hajat, tehát érdemes gyakran mosni. A hangsúly azon van, hogy megfelelő sampont találj, ezért szokták a babasampont (nem a Baba márkájút, hanem babáknak valót) javasolni. Nyáron a nap kiszívja a haj nedvességtartalmát, tehát akkor még gyakrabban kell mosni. A pollenallergiásoknak akár naponta, mert a pollen imád a hajon megtapadni és kifejteni "kellemes" hatását. Én régen amikor még derékig érő hajam volt és nem létezett hajvasaló, akkor heti 2-3szor mostan és szárítottam és egyáltalán nem töredezett, pedig szőkére volt festve. Amerikában pl. naponta mosnak hajat.
2009. dec. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, 100százalékig hasznos volt!! :)
2009. dec. 27. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!