Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha ezzel festem be, narancssár...

Ha ezzel festem be, narancssárga leszek?

Figyelt kérdés

Eredetileg középbarna hajam van, fél éve van szőkítve, így most jeges gyöngyszőke színe van. Ha befestem Garnier 8.04-es festékkel, milyen lesz tőle? Rézvörös színűt szerettem volna, de olyat sehol se találtam, ami volt, azt beszüntették. Ha ezt rákenem, hasonló színe lesz, mint a dobozon, vagy erős narancssárga? Hallottam olyat is, hogy szőkített hajat nehéz festeni, mert a kevés pigment miatt nem fogja meg.

Ha meg olyan szörnyű lesz, szőkítővel ki lehet szedni valamennyire?



2014. máj. 21. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A szőkített hajat leginkább narancssárgára fogja majd be, nem rezesre, és mellesleg ez a 8.04-es Garnier jóval sötétebb mint a dobozon a kép.

Ha te olyasmit akarsz mint a dobozon, ahhoz fodrászkellékesben kell venned hajfestéket, 10.40 körüli árnyalatban, az már jobban hasonlít arra amit te akarsz.

De bármivel is fested néhány mosás után kifakul majd, mert a szőkített hajon nem marad meg semmi sem.

Ha szörnyű lenne, akkor se szőkítsd ki újra a hajad, mert akkor valószínűleg el is búcsúzhatsz majd tőle úgy törik le egyben. Szőkített hajat nem szabad tovább szőkíteni.

Ha nem vagy biztos a színben akkor előbb színezővel fesd csak a hajad, ne tartós festékkel.

2014. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak már megvettem, és akkor már azért kipróbálom, maximum majd jól megfigyelnek utána az utcán. :D


És ha szőkét festek rá utána, nem szőkítőt, akkor az változtatna a narancssárgán? Vagy muszáj lesz megvárnom, míg kopik valamennyit?

2014. máj. 21. 19:08
 3/3 A kérdező kommentje:

Szóval, ha befestem szőkés-narancsos árnyalatúra, akkor azt a vörös árnyalatot csak nagyon sokára tudom belőle kiszedni, hogy újra jeges gyöngyszőke hajam legyen? Mert akkor inkább maradok örökre a szőkénél.


A szőkítést miért nem lehet többször? Már fél éve havonta egyszer az egész ki van szőkítve Syoss 13.0-ás világosítóval, és nem ártott meg neki. Ennyiszer kellett végigmenni rajta, hogy elérjem a kívánt hajszínt. Egyszer kipróbáltam egy másik márka szőkítőjét, de attól sötétszőke lett, ezért egy hét múlva újra átkentem az előzővel, és visszakaptam az előző színt. Ebből gondoltam, hogy ha azt a barna árnyalatot teljesen kiszedte, akkor a narancsosat is kéne hoznia valamennyire.


Elmentem fodrászkellékesbe, ott is kerestem ezt a színt (7.4 és 8.4, ami nekem tetszik), de mind az az árkategória volt, amit én még tartós festékért is sajnálok, nemhogy egy színezőért. Én 900 Ft-ért szoktam venni, itt mind 1800 felett volt, nekem meg annyit nem ér meg. Olcsóbban csak barnák voltak.

2014. máj. 22. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!