Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bulímia miatt lehetnek folyama...

Bulímia miatt lehetnek folyamatos pattanások a bőrön, vagy az nincs összefüggésben?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek. Ez az életforma hazavágja,vagy legalábbis jól megkavarja az ember hormonháztartását. A pattanások kialakulása pedig hormonális dolog, szóval igen, elég valószínű hogy van összefüggés.
2014. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Amikor bulimiás voltam, azt hánytam ki, ami egészségtelen volt.

Tehát egészségtelen kaját ettem.

Amitől előjönnek a pattanások.

2014. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ki tudja... én napi 6x hányok hatalmas mennyiségű egészségtelen kaját, olyan tiszta a bőröm, mint a patyolat :) na persze ezzel nem promotálni szeretném a bulímiát, az egészségem számos más szempontból hazavágta már, de kifejezetten a bőrömmel nincs gondom.


-ha könnyen rosszul leszel, ne olvass tovább-


ha belegondolsz, amit az előző írt, nem valószínű, hiszen oké, hogy megeszed az egészségtelen szart, de KIHÁNYOD, pont ez a betegség lényege (hacsak nem a nem-purgáló szubtípusba tartozol...) - az az étel max. 3-4%-ban szívódik fel az amiláz bontótevékenysége során a szájban, a többinek a vékonybélből kéne, ahová ugyebár nem jut el, csupán a gyomorig, ahol pedig nincs felszívás.

én esetleg arra tudok gondolni, hogy (bocsibocsibocsi) de a hányás valószínűleg érintkezhet a bőröddel valamilyen szinten, és ez viszont már okozhat pattanásokat. ill. nem tudom, sikerül-e lent tartani kaját, de ha nem, meg kéne nézetni, hogy áll a cink, az a-vitamin és az e-vitamin a szervezetedben, mert ezek hiányának is lehetnek tünetei a pattanások. különösen a cink, ami egyébként nagyon jó a falásrohamok ellen is :)


remélem, tudtam segíteni.

2014. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fú váó. Köszi szépen, meg ezt a "cinkes dolgot" is :D

Most megpróbálok leállni a hánytatással, nehéz lesz nagyon, de meglátom mit tesz így a bőrömmel (vagyis inkább jó esetben majd mit nem). Jövő héten megyek vérvételre is, de most kicsit parázok, hogy esetleg ha a kálium nagyon alacsony lesz akkor nem tudnak-e következtetéseket tenni arra, hogy bulímiás vagyok..Nem akarom, hogy anyu megtudja.

2014. jún. 25. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:

sajnos az elektrolit-háztartás (kálium, nátrium, hidrogén sósav, klór) nagyon kiszámíthatatlan, személyenként változó de valószínű, hogy nem lesz gáz. kétszer voltam pszichiátrián, tökéletes volt a vérképem felvételekkor, pedig napi 20szor hánytam, a legkisebb falat kaját is, és nem voltam hajlandó inni sem. viszont télen egyszer ki kellett hívni hozzám a mentőket, annyira leesett a káliumom, hogy begörcsöltek a végtagjaim, nem tudtam mozogni, kezdett leállni a keringés, a szívem össze-vissza kalapált... pedig akkor csak egyszer hánytam naponta. ki érti ezt? :)


próbálj lenn tartani banánt, kókusztejet, aszalt/friss sárgabarackot (telis-tele káliummal) meg a PowerAid-ek jók még. na meg ha nem hánysz, az a legbiztosabb recept :)

csak ügyesen :)

2014. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én ehhez nem nagyon értek, de érdekesnek tartom, hogy a bulimiásokat nem szidják meg utálják, de aki meg bántja/vágja magát, azt már fűnek-fának összehordják...
2014. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten igazad van, de ha belegondolsz..

ha bulimiás vagy azt nagy valószínűséggel senki nem fogja megtudni (csak ha akarod, hogy megtudják), de a vágások örökké maradnak, így rendkívül csökken az esélye a jó kapcsolatok kialakításának az életben, mert az emberek többsége nem szívesen barátkozik/vesz fel a munkahelyére olyan emberrel/embert, akinek szét van vagdosva a keze.

Meg teljesen más téma, igazából. A bulimiás azért hánytatja magát, mert nem bírja elviselni, hogy a gyomrában étel van, retteg az elhízástól. Ez ugyanolyan, hogy az anorexiásokat sem ítéli el senki. (mondjuk olyanról is hallottam már..)

Aki vagdossa magát, annak viszont már tényleg komoly problémái vannak, valószínűleg gyűlöli magát. Amikor szándékosan ártani akarsz magadnak, érezni akarod a fájdalmat, akkor valami tényleg nagyon nincs rendben veled.


Egy volt bulimiás

2014. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
JÓ LENNE HA ANYUKÁD TUDNÁ! Vagy valaki, akiben megbízol és kontrollál. Hülyefejű. Meg akarsz halni????
2014. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem akarok :)
2014. aug. 12. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!