Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hegesedés ellen mi az ami...

Hegesedés ellen mi az ami tényleg beválik?

Figyelt kérdés

Jöhet minden!Csak hatásos legyen.

Nagyon meggyűlt a bajom a pattanásokkal,eddig ész nélkül össze szedtem minden kencét,abból állt ki a napom, hogy kenem és kenem...ha nem azzal akkor a másikkal.

Mostanára már nem veszek sok dolgot rá.


Beszereztem egy arctisztítót,azzal egy héten kb 2x-3x tisztítom mivel eléggé zsíros a bőröm,főleg ilyenkor.Tonikot használok rá és ennyi.

Néha felkenek egy kis mézet is az arcomra,szép puha lesz tőle a bőröm viszont ott vannak ezek a csúnya hegek...

Sok vizet iszok de a táplálkozásomon van még mit javítani.


Viszont ettől függetlenül mindig kialakulnak pattanások,hiába ápolom,hiába hidratálom,hiába figyelek oda rá,amikor úgy érzem hogy tökéletesen leápoltam akkor hopp...reggelre már ott egy dudor amit kinyomni sem tudok csak piros,lekaparom,próbálom kinyomni és még pirosabb lesz és fáj...igen,ebből lesz a heg majd később de nem tudok leállni vele.Nem tudom mi lehet már a baj.


Hogyan tudnám megszüntetni a pattanások kialakulását?A hegek eltűnését hogyan kezdjem? Házi praktika?Esetleg a kozmetikai hámlasztás segítene?


18/L vagyok.


Előre is Köszönöm a normális válaszokat!



2014. júl. 9. 13:40
 1/3 anonim válasza:

Én ugyan nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek, de tippet tudok adni:


1) ha nagyon pattanásos vagy, rákérdezhetsz bőrgyógyásznál/nőgyógyásznál, hogy nem írnának-e fel neked fogamzásgátlót kifejezetten erre a problémára. Valamelyiktől szépen elmúlnak a pattanások, de én sajnos nem tudom a részleteket, mert nekem nem voltak hajlandók felírni. De egy osztálytársamnak igen, és neki hamar szép lett a bőre.


2) Duac gél - nem tudom, még forgalmazzák-e, nekem egyszer véletlenül felírták, és olyan hamar elmulasztja a pattanásokat, hogy hihetetlen. De mikor ez kiderült, a bőrgyógyász nem volt hajlandó többször felírni, és amúgy receptköteles.


3) Körömvirág krém. Nekem a duac gélen kívül soha semmi nem használt, amit bármelyik bőrgyógyász felírt, ezért elegem lett belőlük, és elkezdtem körömvirág krémmel kenni a gyulladt pattanásokat. Sokkal többet segített. Nem mondom, hogy csodákat tesz, de a gyulladásokat szépen leviszi.

Patikában van kisdobozos kiszerelés, zöld- és fehérdobozos is van, én a fehéret ajánlom. Nem tudom mi a különbség, de tapasztalatból az jobban hat. És kb. 325 Ft-ba kerül.

Annyi kell azért hozzá, hogy a gennyes pattanásokkal inkább kozmetikushoz menj, mert ha kinyomod és heges lesz, azon ez a krém nem tud segíteni. Csak akkor lesz bármi haszna, ha nem piszkálod. Másrészt a fehér genny a gyuladáscsökkentőktől tud olyat csinálni, hogy bekeményedik és a bőröd alatt marad, ezért ajánlom, hogy azokkal menj néha kozmetikushoz, és amellett próbáld ki a krémet. Persze ha már úgyis kipiszkáltad, utólag a körömvirág krém sokat tud segíteni a helyzeten.


4) Cukros ételektől több pattanás jön ki. Ez a tapasztalatom.


5) Ha már mindenáron kikapartad a pattanást, először mosd le, és fertőtlenítsd. Csak utána kenegesd. És vigyázz vele, mert az elkapart sebekből vérhólyag is nőhet.

Velem ez meg is történt, nem akartam én elkaparni semmit, de vizsgára tanultam, és idegeskedtem, és egyszercsak azt vettem észte, hogy véres a kezem. A seb nem volt nagy, csak pont egy olyan helyet találtam el, ahol ér volt a közelben, és gyógyulás közben is megtelt a bőr alja vérrel, és szép nagy hólyag lett belőle. Szerencsére leszedték sebészeten, de a heg megmaradt. Ezért is ajánlom, hogy inkább ne kísértsd a szerencsédet. Lehet, nem lesz soha ilyen problémád, de ha egyszer el lehet kerülni, miért ne?

2014. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:)


A fogamzásgátlótól nagyon félek, egészséges Babát szeretnék majd később és erre már ilyenkor is szeretnék figyelni,nem szeretnék semmi mesterségeset a szervezetembe vinni magamtól.Viszont tényleg hallottam és elméletben nagyon jó lenne...viszont tartok tőle.


A duac-gélt már felírtam magamnak, hogy be kellene szereznem de még nem jutottam odáig,mindig inkább máshoz fértem hozzá.

Viszont van egy differin nevű gélem amit a bőrgyógyászt írt fel nekem,abból már csak egy kicsi van de mondhatom hogy hat.


Sajnos nem tudom pontosan milyen ételeket kell kerülnöm.Régebben mindig cukrosabban ettem de mára már nem,sosem eszek mogyorót sem ilyesmit.


Vettem körömvirágkrémet és tényleg jobban hat a pirosságra is,viszont én nem tégelyesbe kaptam. 60g volt akcióban kb 700 ft-ért...viszont ez így nagyon zsíros.Alapból zsíros a körömvirágkrém,de szerintem a tégelyes az nem annyira mint ez a kinyomós.Szóval lehet beszerzek majd más típust:)

2014. júl. 9. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Kozmetikussal beszéld meg.Otthon nem nagyon lehet.
2014. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!