Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Végre valaki segítsen! Betokos...

Végre valaki segítsen! Betokosodott pattanás! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az orrom alatt a bal oldalon egy betokosodott pattanás van már cirka 1,5 lassan 2 éve. A bőrgyógyászaton le voltam ejtve, kozmetikusra nincs pénzem, se semmilyen kenceficére, és a méregdrága nemtudom milyen sehol sem beszerezhető olajakra se. Bőrgyógyásznál azért szartak le mert nem akkut és a nő aztmondta vagy magánklinikára menjek (köszi) vagy várjam meg míg felszívódik. 2 éve várok picit elegem lett, mert senki nem tud segíteni. Ezért írok most ide, nem tudom van-e itt valaki aki tud segíteni, de piszkosul örülnék neki mert már tényleg nagyon elegem van. Nyomogattam, jött a cucc végtelen, de azt se csinálhatom örökké. Szerintem ez valami magától generálódó genny bigyó. :D Oké elnézést, de tényleg furcsa. Valaki segítsen könyörgöm. 14/L

2014. júl. 12. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
ha egyszer elkezdted nyomogatni nem értem miért hagytd abba
2014. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért mert már kb. háromnegyed órája nyomogattam. És kinyomtam, akkor kisebb lett, 10 perc múlva pedig újra ugyan akkora volt. Most lehet, hogy ez hülyén hangzik de tényleg.
2014. júl. 12. 19:08
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Sebészetre kell vele menni, ahol felnyisszantják és kidzsuvázzák.
2014. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És annak marad nyoma? Ingyen?
2014. júl. 12. 19:09
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Maximum egy pici vékony heg marad utána, de még mindig jobb, mint egy betokosodott pattanás, ami lehet, hogy évek múlva továbbterjed.

Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy az nem pattanás, hanem ciszta. Férjemnek a fülcimpájában voltak ilyenek. Igen, ingyen kiszedik. Neki legalábbis évekkel ezelőtt kiszedték. Utána kell nézni, mert az egészségügy folyamatosan változik.

2014. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tessék? Miféle ciszta? El tudnád nekem mondani kérlek, hogy mi az?
2014. júl. 12. 19:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A ciszta betokosodott zsírcsomó. Nyugi, nem rákról beszélek, nyugi!!! Csak egy zsírcsomó, amit nem lehet nyomkodással eltávolítani, hanem ki kell vágatni. Ha csak nyomkodod, akkor újratermelődik. Ha tokostól el van távolítva, nem jön vissza, de ehhez az egészet egyszerre ki kell szedni. Helyi érzéstelenítéssel távolítják el.
2014. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Oké, hivatalosan rám hoztad a frászt a cisztával. :D A sebészeti eljárás igaz? Hát ha elmúlik tőle, érzéstelenítik és utána nem jön vissza akkor bármire hajlandó vagyok. Az ilyesmikre hol kell jelentkezni? Háziorvos ad beutalót?
2014. júl. 12. 20:30
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Bocsi, nem akartalak megijeszteni :s

Ha jól tudom, igen a háziorvostól kell beutalót kérni. Ha mégsem, akkor ő úgyis elmondja, hova menj és mit csinálj :)

Csak egy pici vágást ejtenek majd, főleg, hogy az orrod tövében van, nem is tudnak nagy vágást csinálni.

2014. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát két év után, mondom én már bármire hajlandó vagyok. :D Köszönöm szépen. Akkor gyűjtök erőt, és elmegyek az orvoshoz.:$
2014. júl. 14. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!