Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan növesszem meg a hajam...

Hogyan növesszem meg a hajam ilyen esetben?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, szeretnék hosszabb hajat. Most középhosszú hajam van, pár centis. De sajnos nagyon vékony szálú, gyenge a hajam. Sokat vasalom, minden nap megmosom, és sokat piszkálom is, sokat stresszelek is, ezért gyorsabban hullik. A fodrászom azt mondta, hogy előbb-utóbb le kell vágatnom még ezt is, ami most van, mert ritkul és töredezett a hajam. Sajnos mivel nagy a homlokom, a rövid haj hülyén áll nekem. Illetve sok hegem is van az arcomon, amik nem múlnak el, ezért is jobb nekem a hosszabb haj.


Megpróbálom nem piszkálni a hajam, csak vékony szálú, és mindig szétfújja a szél, soha nem tud ugyanúgy maradni. Megpróbálom kevesebbet is mosni a hajam. És hajvasalót is kevesebbszer próbálok használni, de kicsit hullámos a hajam, és például nagyon bénán néz ki hátul vagy oldalt, ha kivasalom, utána szebb, nem tudom ez ellen mit tehetnék.

A hajlakkról már leálltam, a hajhabot már próbáltam, de az a túlságosan vékony hajamnál nem használ.


Tanácsos lenne elmennem fodrászhoz, levágatnom a töredezett hajat, és megpróbálni az alapoktól megnöveszteni megint a hajam?



2014. okt. 21. 04:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél Haar Vital Komplex kapszulát a dm-ben! Kb ezer ft.
2014. okt. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
vágasd le és kezdd előről, de ha nem akarod akkor csak a felét vágasd le :) ne vasald mert a hosszú,göndör,vagy hullámos hajú pasiktól nincs jobb :) a vasalt hajú pasiktól pedig nincs gusztustalanabb,meg ha vasalod rendszeresen akkor sosem lesz szép,egészséges
2014. okt. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen esetben tanácsos jól visszavágatni, mert akkor fog megerősödni és rendbe jönni. Értem én, hogy hosszabbat akarsz, de, ha mindig letörik, akkor úgysem fog megnőni soha, szóval érdemesebb most kicsit "feláldozni" a hosszúságát annak oltárán, hogy ezáltal erősebb és szebb hajad legyen majd. Hidd el, megéri, nekem ugyanez volt. Utána elkezd majd nőni, mint a fene, tök gyorsan, hiszen nem törik el mindig a vége.


A mindennapos hajmosást viszont felejtsd el, mert tönkreteszi nemcsak a hajadat, de a fejbőrödet is. Utána nagyon fog korpásodni amellett, hogy állandóan zsíros is lesz. (Ellentmondásnak tűnhet elsőre, de ha már tönkremegy a fejbőröd, akkor sajnos minden negatív hatás előjön...)


A hajvasalás pedig iszonyatosan roncsolja a hajat. Amennyiben ragaszkodsz hozzá, akkor vegyél olyan krémet, amit még nedvesen kell rákenni a hajadra, és azzal együtt kell vasalni. Az megóvja kicsit a hajszálakat. Én ezt a Hajas szalonban szoktam venni. Szépen el kell mondani, hogy mire kell, és majd ők tudják, milyet adjanak. Nem túl olcsó sajnos (kb. 3.000,- Ft egy tubus, ha jól emlékszem), viszont elég sokáig elég, mert nem kell sokat használni belőle egyszerre. De a mindennapos vasalást akkor is ritkítsd.


Piszkálni pedig már csak azért sem szabad, mert attól még jobban zsírosodik, szóval te magad is ráteszel egy lapáttal még arra, hogy rosszabb legyen...

2014. okt. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az alga kapszula erre is jó volt. A hajamat és a körmeimet is megerősítette...

:-)

2014. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nufnuf ***** válasza:

Sajnos a töredezett hajvégeket semmi sem fogja összeragasztani. ( csak persze a gyártók mindenféle ígéretekkel jönnek, hogy el tudják adni a sok sz*rt.)


A te esetedben a legszebb hajat az eredményezné, ha levágatnád és újra elkezdenéd növeszteni. Próbáld meg nem vasalni, mert az nagyon töri a hajat még a 20eFt feletti egyenesítők is szárítják sajnos.


Ha mégis úgy döntesz, hogy kiegyenesíted akkor használj sok balzsamot, pakolást és hővédő szereket.

2014. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!