Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nagyon sötét barna (előzőleg...

A nagyon sötét barna (előzőleg rendszeresen feketére festett, de már kikopott, visszabarnult, lenőtt) hajamat be fogja fogni az állítólag 100% tiszta olaj tartalmú, ammónia nélküli intenzív vörös hajfesték (pl. Syoss Oleo Intense)?

Figyelt kérdés

Konkrétan ezekre a mostanában kapható argánolajas, ammóniamentes hajfestékekre gondolok, pl. a Syoss Oleo Intense, Sczwartzkopf Nectra Colour, Garnier Olia, stb.


Tavaly már próbálkoztam egy efféle hajfestékkel (Garnier Olia), mikor úgy ítéltem meg, hogy a fekete festék már kikopott, visszabarnult a hajam (a hajam alap állapotban is nagyon sötétbarna), viszont az történt, hogy a vörös hajfesték egyedül a tövénél fogta be a hajam, ott ahol lenőtt, tehát "szűz" volt a haj (elég hülyén néztem ki :D). Ott viszont befogta elég rendesen, intenzíven, arra nem volt panasz, viszont a hosszán sötétbarna/fekete maradt, a fényén látszódott egy kicsit a vörös. Nagyon furcsálltam, hiszen a tövénél sem volt világosabb a hajam, mint a hosszán, csak ott még nem volt festve. Miért történhetett ez? Még nem volt annyira kikopva a fekete festék mégsem, ezért nem fogta meg mindenhol, vagy pedig ezek az argánolajas hajfestékek alapvetően csak szűz, eddig festetlen hajra használhatóak csak?


Már egy éve nem festettem a hajam, teljesen visszabarnult, lenőtt úgy 15 centit. Újra elgondolkoztam a vörös hajszínen, de a múltkori kudarc miatt eléggé bizonytalan vagyok, hogy sikerül e. Azért szeretnék ilyen olajos festéket használni, mert nyilván kevésbé roncsolja a hajamat (eléggé hajlamos a töredezésre sajnos). Szóval van esély rá, hogy most sikerül és befogja egységesen mindenhol, vagy számítsak rá, hogy most is csak a lenőtt 15 centit fogja rendesen beszínezni, az előzőleg festett hajrészeket nem?

Egyébként erre a hajfestékre gondoltam: [link]

Főleg fodrászok és olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik eléggé tapasztaltak, tájékozottak hajfestés terén.

Köszi a segítséget! :)



2015. jan. 13. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt még kifelejtettem, hogy a hajam azon kívül, hogy sötétbarna, nagyon sűrű, és vastagszálú. Nem tudom befolyásol e valamit.
2015. jan. 13. 20:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Azon a részen, ahol már volt festve a hajad nem lesz olyan az eredmény, mint a festetlen területen. Lehet, hogy te nem látsz pigmengeket a hajadban, de attól még benne vannak, és az újabb festés hatására "előjönnek".
2015. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem lesz 100%-os az eredmény, de hogy meg se látszódjon rajta...? Tehát akkor valószínűleg ha most festeném be 1 év elteltével, ugyanez lenne az eredmény? o.O Köszi a választ! :)
2015. jan. 14. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A festék általában nem kopik le a hajról, mert beépül abba. Tehát hiába telt el egy év, ha van még korábban festett hajrész, az nem fog világosodni.
2015. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem :( Ezt azért feltüntethetnék a dobozon.


Köszi a választ! :)

2015. jan. 14. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!