Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajápolással kapcsolatban...

A hajápolással kapcsolatban lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés
A hajam kb. mellig ér közepes vastagságú. Általában szép fényes viszont az utóbbi időben egyre jobban zsírosodik és sajnos korpás is lett. Heti kétszer mosok hajat (vasárnap,szerda). Most Baba zsíros hajra való sampont használok és schauma balzsamot. Tudnátok ajánlani valami olajat vagy valami szuper korpásodás elleni sampont ami lehetőleg természetes anyagokból van. Köszönöm előre is a válaszokat :)

2015. febr. 6. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a korpára inkább tonikot javasolnék. Zsírosodás ellen pedig egy jobb fajta sampont, abból is a zsíros hajra valót.
2015. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) és jobb minőségű alatt mit értesz?
2015. febr. 7. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én szeretem a baba termékeket, de samponban nem olyn jó. Esetleg Swartzkopf vagy head and shoulders korpásodás ellen... Használhatsz rá ricinusolajas, olivaolajas keveréket, erre rakj zuhanysapkát, hagyd fent 2-3 óráig, majd samponnal mosd le alaposan, szép fényes és puha léesz tőle a hajad. Amúgy nyugodj meg, szerintem az emberek nagy részének hamar zsírosodik a haja. Nekem is. :/
2015. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi hát az ilyen pakolásokkal egyedül nem nagyon szeretnék próbálkozni mert még csak 13 éves vagyok. Most az inecto hidratáló kókuszolajos samponját és balzsamját néztem ki hátha majd beválik. :)
2015. febr. 7. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 13 éves vagy, akkor azért korpás és zsíros a hajad. Ez a serdülés velejárója, a hormonháztartás változása miatt van. Head C S. sampont nagyon nem ajánlom, formaldehidszármazékot tartalmaz! A zsíros hajra való samponok sem jók, mert még inkább faggyúképződésre késztetik a mirigyeket.

Inkább kérjél ún. savas sampont, mert a fejbőr pH-ja is ilyen, nemcsak a testünké. Az átlagsamponok lúgosak, viszont ezzel a fejbőr természetes védőrétegét leszedik, ami a gyakori hajmosás miatt sosem tud normálisan visszaalakulni. Emiatt a korpát okozó gombák el tudnak szaporodni.

2015. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!